Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 13 listopada 2018, wtorek.  Imieniny: Arkadiusza, Arkadego, Krystyny, Stanisława, Stanisławy

R E K L A M A















free counters


PROTOKÓŁ JURY
"SALONU WIELKOPOLSKIEGO 2012"


Jury w składzie:
Marcin Berdyszak - rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - przewodniczący
Małgorzata Derwich - Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu
Grażyna Rębarz - artysta plastyk - prezes Związku Artystów Plastyków
Jan Pertek - dyrektor MCK w Czarnkowie

na posiedzeniu w dniu 27 października 2012 r. w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie obejrzało i oceniło 98 prac 65 autorów, obejmujące różne dziedziny sztuk plastycznych zgłoszone na "Salon Wielkopolski 2012". Jury postanowiło zakwalifikować na wystawę 83 prace 61 autorów i przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX "Salonu Wielkopolskiego 2012" - Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Agnieszki Jankowskiej z Lublina za prace z cyklu recykling "Zwierciadło"

Nagroda Starosty Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego dla Katarzyny Bułka - Matłacz z Blizne Jasińskiego k/ Warszawy za rzeźbę w brązie "Carmen"

Nagroda Burmistrz Czarnkowa dla Pawła Bernika z Lublina za rzeźby z cyklu "Znamiona"

Wyróżnienie Związku Artystów Plastyków dla Krzysztofa Kopecia z Katowic za prace "Poza przestrzeń" i "Bez tytułu"

Wyróżnienie Posłanki Małgorzaty Janyska dla Andrzeja Kołodziejczyka z Poznania za rzeźbę "Sędzia"

Wyróżnienie Oddziału Poznańskiego Związku Artystów Plastyków dla Adama Kity z Lublina za pracę "Meteoryt"

Wyróżnienie Banku BGŻ dla Gustawa Grelewicza z Poznania za pracę "Bez tytułu"

Spis prac zakwalifikowanych

Janusz BIERNACKI (POZNAŃ) "W labiryncie" - olej, płyta
Paweł BERNIK (LUBLIN) Z cyklu "Znamiona" - rzeźba
Iwona BIS (POZNAŃ) "Pejzaż I", "II" - technika mieszana, "Portret 2" - pastel
Katarzyna BUŁKA - MATŁACZ (BLIZNE JASIŃSKIEGO/K WARSZAWY) "Carmen" - rzeźba, brąz
Przemysław BUKOWSKI (DĄBROWA GÓRNICZA) "Liść II", "III", "IV" - akwaforta
Barbara BOKOTA- TOMALA (RZESZÓW) "Gabinet cieni IV", "V", "VI"- rysunek, technika własna
Dariusz Dart CHOJNACKI (KALISZ) "Figuracje przestrzeni metafizycznej XIX", "XX", "XXI" - linoryt
Agnieszka GADZIŃSKA - KITA (LUBLIN) "Pejzaż czarny" - technika mieszana, "Pejzaż czerwony" - olej
Danuta GRABOWSKA (LASKOWO) "Kolejno odlicz" - tryptyk, olej
Gustaw GRELEWICZ (POZNAŃ) "Bez tytułu I", "Bez tytułu II", "Bez tytułu III" - akryl, płyta
Agnieszka JANKOWSKA (LUBLIN) Z cyklu recykling "Zwierciadło" - technika papier, jedwab, technika własna
Adam KITA (LUBLIN) "Meteoryt" - rysunek na stali chromowanej /H 17/
Anna KLIMASZEWSKA (POZNAŃ) "Szybkie odejście", "Dylematy" - olej
Andrzej KOŁODZIEJCZYK (POZNAŃ) "Sędzia" - rzeźba
Andrzej KOŃCZAL (POZNAŃ) "2012" - akryl
Krzysztof KOPEĆ (KATOWICE) "Poza Przestrzeń", "Bez tytułu" - technika mieszana
Danuta KRUGER (BERLIN) "Pod wodą I", "II", "III", "Struktura materii I" "II’ "III’ - wosk lany, technika własna
Krystyna MAGDZIAK (SZAMOCIN) "Jesienna trójka" - olej
Marcin MAKULSKI (WROCŁAW) "Labirynt czerwony", "Labirynt niebieski", "Labirynt żółty" - akryl na płótnie
Wojciech MENDZELEWSKI (LUBLIN) Z cyklu "Kratofanie" - rzeźba, stiuk, metal
Wacław MIELCZAREK (CZARNKÓW) "Zima" - olej na płótnie
Marta MRÓWKA (PIŁA) Z cyklu Zabawy dziecięce "Hula Hop" - olej na płótnie
Nela NELIP (KATOWICE) Z cyklu "Potoki tatrzańskie I" "II", "III" - olej na płótnie
Norbert PALMER (STASZÓW) "Mój Pierrot I" - olej na płótnie
Emilia PITUCHA (LUBLIN) Z cyklu Bażynowy las, "Symbioza zamierania i odradzania. Zapis 3", "Zapis 4" - rysunek ołówkiem
Jerzy POSZEPCZYŃSKI (WAŁCZ) "Sen" - olej na płycie, "Wspomnienie" - akwarela, tempera, tusz
Justyna PYRZYŃSKA (POZNAŃ) Z cyklu Sytuacje "List", "Martwa natura" - tempera na tekturze
Jolanta Maria RÓŻAŃSKA - WOŹNIAK (BOGUCIN) Z cyklu EURO 2012 "Zasłużona...", "Piłka w akcji", "Piłka w bramce" - brąz, rzeźba
Antoni RUT (POZNAŃ) "W sieci codzienności" - grafika komputerowa
Maria SILSKA (PECNA) "Bez tytułu" - rzeźba, drewno
Natalia SROKA (GRZEBIENISKO) "Maurilia" - akryl na płótnie
Olena SURINA (ŚWIDNICA) "Emotions", "On the pawement" - akryl, płótno
Piotr SZLANGA (CZARNKÓW) "Pejzaż" - olej
Jerzy TOMALA (RZESZÓW) "Dąb w ogrodzie XCV", Dąb w ogrodzie XCI" - akryl, płótno
Dariusz ZATOKA (CZARNKÓW) "SYCAMORE TREE 1", "SYCAMORE TREE 2" - grafika, druk cyfrowy, - ilford gallery
Piotr ZIELENIAK (NIEDRZEWICA) "Ślad - zdarzenie" - rzeźba, żywica poliesterowa
Urszula NIEBORAK (LUBOŃ) "Tryptyk" - olej

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.