Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024, sobota.  Imieniny: Agnieszki, Czesława, Lecha, Szymona

TENISOWO 3 MAJA

Klub Tenisa Stołowego Plastmet - Noteć w Czarnkowie oraz Urząd Miasta w Czarnkowie byli organizatorami Turnieju Tenisa Stołowego Żaczek (rocznik 2002 i młodsze) i Młodzików (rocznik 2001 i młodsi). Rozegrany on został 3 maja br. w hali sportowo - widowiskowej przy Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. W turnieju udział wzięło 18 żaczek i 24 młodzików reprezentujących 9 klubów województwa wielkopolskiego. Zawody w formie wolontariatu (15 osób) sędziowali członkowie klubu.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceburmistrz Czarnkowa Grzegorz Kaźmierczak. Uczestniczyli w nim również Edmund Pilawski współwłaściciel firmy Plastmet w Lubaszu oraz Krzysztof Maćkowiak przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Czarnkowie. Po sześciogodzinnych zmaganiach na 12 stołach do tenisa stołowego wyłoniono zwycięzców turnieju. W kategorii żaczek w finale spotkały się aktualnie najlepsze zawodniczki Wielkopolski w tej kategorii wiekowej. Agata Ławińska reprezentująca KTS Plastmet - Noteć Czarnków wygrała 3:1 z Zofią Dominiczak (Ostroróg). W finale młodzików Dominik Bednarek - KTS Plastmet - Noteć Czarnków 3:0 zwyciężył Pawła Michte ze Sparty Złotów. W pojedynku o 3 miejsce Igor Niedźwiecki KTS Plastmet - Noteć Czarnków 3:0 zwyciężył Aleksandra Nowaka (Oborniki). Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii żaczek i młodzików otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza Czarnkowa. Zdobywcy sześciu pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu do tenisa stołowego ufundowane przez firmę Plastmet w Lubaszu. Ufundowała ona również 4 komplety siatek do tenisa stołowego dla klubów przyjezdnych, które przywiozły na turniej najliczniejszą ilość zawodników. Należeli do nich: Oborniki, Mrowiło, Pęckowo, Krzyż Wlkp.

Poniżej klasyfikacja pierwszych 6 żaczek i 6 młodzików.

Agata druga w Ostrorogu
W kwietniu br. w Ostrorogu rozegrano eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików "Mini Olympic Gams" (rocznik 2001 i młodsi). W turnieju dziewcząt zawodniczka KTS Plastmet - Noteć Czarnków Agata Ławińska zajęła 2 miejsce. W kategorii chłopców Dominik Bednarek KTS Plastmet - Noteć Czarnków zajął 5 miejsce. Jego kolega z drużyny Igor Niedźwiecki zajął miejsce 9. Agata Ławińska i Dominik Bednarek uzyskali awans do półfinału szczebla ogólnopolskiego tej imprezy. Odbędzie się ona w Gniewie n/Wisłą. Wystartują w niej 32 dziewczynki i 32 chłopców z czterech województw (zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko - pomorskie i wielkopolskie). Agata Ławińska po zajęciu 3 miejsca na Mistrzostwach Województwa LZS Młodzików (rocznik 2000 i młodsze) uzyskała awans do finałów Mistrzostw Polski LSZ, które rozegrane zostaną w czerwcu w Ostródzie.
Jan Staszczyk

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury