Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024, wtorek.  Imieniny: Benedykta, Julii, Kseni, Urbana

SEZON TENISOWY OFICJALNIE OTWARTY

Na kortach Ogniska TKKF "Nałęcz" odbył się w dniach 18 - 19 maja br. Turniej Otwarcia w tenisie ziemnym, który oficjalnie rozpoczął nowy sezon tenisowy. Do rywalizacji przystąpiło 23 zawodników.

Po poziomie gry można było zobaczyć, że tenisiści nie przespali zimy, a wprost przeciwnie mocno przepracowali. Zwycięzcą turnieju został Marcin Jachimczyk z Czarnkowa, a tuż za nim uplasowali się Jakub Strzępka z Ryczywołu i Jarek Kozłowski z Czarnkowa, który pokonał w meczu o trzecie miejsce Stanisława Pochyluka z Połajewa. W turnieju pocieszenia najlepszym okazał się Maciej Marcińczak, pokonując młodego, dobrze zapowiadającego się gimnazjalistę Kamila Stochaja.
Na kortach bardzo aktywnie rozpoczęły też treningi dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum ćwiczące w naszej szkółce tenisowej. Dwa tygodnie wcześniej zakończyły sezon zimowy Turniejem Halowym. Mistrzami w swoich kategoriach zostali: Magda Geremek, Anita Molska, Mikołaj Geremek i Kamil Stochaj. Wicemistrzami: Gabrysia Zajda, Martyna Kępa, Wojtek Zalewski i Dawid Szczepański. Miejsca trzecie zajęli: Olga Majewska, Paula Piczak, Maciej Kopiński i Mikołaj Domagała. Natomiast deblowy turniej halowy dla dorosłych wygrali koledzy Piotr Magdziarz i Witek Traczyk.
Obecny sezon zapowiada się jeszcze ciekawiej niż poprzednie, ponieważ oprócz kilku turniejów z wieloletnią tradycją, odbędzie się pierwszy raz Turniej Starostów, w którym będą rywalizowały 4 starostwa, tj. czarnkowsko - trzcianeckie, wałeckie, gorzowskie i strzelecko - drezdeńskie. Turniej główny odbędzie się w dniach 29 - 30 czerwca br. Wcześniej należy wyłonić w drodze rywalizacji reprezentację powiatu, dlatego Ognisko TKKF "Nałęcz" zaprasza do udziału w powiatowym turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2013 na kortach przy ulicy Przemysłowej w Czarnkowie.
W celu zgłoszenia uczestnictwa oraz uzyskania informacji prosimy o kontakt pod numerem 602584077 lub 513180881.
Zbigniew Zalewski

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury