Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 28 marca 2024, czwartek.  Imieniny: Aleksandra, Anieli, Antoniego, Gustawa, Joanny

SPORTOWE PODSUMOWANIE

Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie w II semestrze roku szkolnego 2012/2013 brali udział w zawodach na szczeblu zarówno powiatowym jak i rejonowym.

Zmagania odbywały się zgodnie z terminami ujętymi w kalendarzu imprez sportowych Szkolnego Związku Sportowego powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego. Kalendarz w drugim semestrze przewiduje mniej imprez sportowych aniżeli w semestrze pierwszym. Zgodnie z kalendarzem rywalizowaliśmy w następujących dyscyplinach: piłka koszykowa, piłka nożna, piłka siatkowa plażowa, biegi przełajowe, turniej kręglarski oraz Igrzyska NIKE 2013. Jeżeli chodzi o piłkę nożną w ostatnich latach regularnie odnosimy szereg sukcesów zarówno na szczeblu powiatowym jak i regionalnym. Nie inaczej było też w tym roku. Drużyna prowadzona przez opiekuna Adama Derkowskiego w turnieju "Orlik" w rozgrywkach powiatowych była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. W dalszych rozgrywkach na mistrzostwach rejonu zdobyliśmy III miejsce. Także w powiatowym halowym turnieju piłki nożnej wypadliśmy bardzo dobrze zajmując ostatecznie drugą pozycję. W drugim semestrze rywalizowali także koszykarze, którzy brali udział w rozgrywkach o Puchar Starosty. Nasi chłopacy pokazali się z bardzo dobrej strony ulegając tylko w finale reprezentacji absolwentów trzcianeckiego liceum, a więc drużynie wiekowo dużo starszej. Pozostałe drużyny z naszej kategorii wiekowej w żadnym meczu nie potrafiły nawet zagrozić dobrze grającej drużynie z Czarnkowa. Tak znakomity wynik to efekt ciężkiej pracy zarówno uczniów jak i ich opiekuna Łukasza Naplochy. Tradycją już jest, iż nasza szkoła osiąga także bardzo dobre wyniki w siatkówce plażowej. Co roku występujemy w Mistrzostwach Rejonu walcząc o najwyższe laury. Tym razem nasza drużyna zajęła trzecie miejsce na podium. Bardzo wysoki poziom zawodów oraz znakomicie przygotowane drużyny zapewniły wszystkim zgromadzonym wspaniałe widowisko, a przygotowaniem zawodów i zawodników zajął się nauczyciel Robert Męczyński. Nie tylko gry zespołowe są naszą mocną stroną. W indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych II miejsce zajęła Marta Kałka oraz Anna Nowak. Wśród chłopców I miejsce zdobył Bartosz Magdziarz a zaraz za nim uplasował się Tobiasz Kwiatkowski. Opiekunami drużyn w tej dyscyplinie byli Małgorzata Bednarek i Piotr Kłos. W 29 Igrzyskach NIKE 2013 sztafeta 4x100 w składzie: Natalia Okoniewska, Edyta Nowak, Urszula Wilant i Joanna Wasiłek wywalczyła I miejsce. Inne znaczące wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco: Angelika Okoniewska w skoku w dal zajęła miejsce III, Edyta Nowak w biegu na 200m miejsce III, Urszula Wilant w biegu na 100m miejsce II, Joanna Wasiłek w biegu na 800m miejsce II, Natalia Okoniewska w biegu na 400m miejsce I, nauczyciel Piotr Kłos. Również "Sprawni razem" byli bardzo aktywni. W XVI Regionalnym Turnieju Kręglarskim nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Angelika Okoniewska miejsce VII, Gracjan Dąbkowski miejsce III. Opieką nad tymi zawodnikami zajął się nauczyciel Piotr Kłos.
Patron szkoły - wybitny sportowiec zobowiązuje, dlatego sport odgrywa tak znaczącą rolę w naszym szkolnym społeczeństwie. Uczniowie bardzo chętne biorą udział w różnego rodzaju zawodach, dzięki czemu mogą bardzo skutecznie spożytkować swój czas wolny w gronie osób o tych samych zainteresowaniach. Wzrasta też samoświadomość uczniów w kwestiach zdrowotnych gdyż aktywność fizyczna jest przeciwwagą dla pracy umysłowej i stresu oraz ma znaczący udział w zapobieganiu zaburzeniom i chorobom układu ruchu, zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości, nowotworów itp. Krótko mówiąc: w zdrowym ciele zdrowy duch!
Nauczyciele wychowania fizycznego

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury