Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024, piątek.  Imieniny: Ady, Konrada, Leona, Włodzimierza

free counters

WSPÓŁZAWODNICTWO W DUCHU FAIR PLAY

Tenis stołowy jest znaną i lubianą przez młodzież dyscypliną sportową. W tej grze liczy się szybkość reakcji, odpowiednia postawa przy stole i precyzja odbicia piłeczki. Te wszystkie umiejętności zaprezentowali uczniowie - zawodnicy podczas XIX Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego "Sprawni-Razem", który rozegrany został 9 grudnia br. w Zespole Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

Ta wspaniała cykliczna impreza sfinansowana została przez starostwo powiatowe w Czarnkowie, gminę Czarnków, Poli-Vet sp. z o.o. z Czarnkowa i PSS Społem z Czarnkowa. Na otwarcie zawodów przybyli zaproszeni goście: nowy wicestarosta powiatu - Jacek Klimaszewski, naczelnik Wydziału Edukacji - Ryszard Jabłonowski, główna specjalistka ds. sportu i współpracy samorządowej - Wioletta Szukajło, prezes Związku Stowarzyszeń Społeczno-Sportowych "Sprawni-Razem" w Pile - Aleksandra Błażejewska i wiceprezes tego Stowarzyszenia - Jerzy Kucharski. Gościem specjalnym była posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Maria Małgorzata Janyska, która odebrała z rąk Aleksandry Błażejewskiej Kryształowe Serce - najwyższe wyróżnienie przyznawane przez związek. To honorowe odznaczenie zostało przyznane pani poseł m.in. za pomoc w zorganizowaniu środków finansowych z Ministerstwa Sportu na wyjazd piłkarskiej Reprezentacji Polski "Sprawni-Razem" na Mundial do Brazylii.

Zawody rozgrywane były systemem rosyjskim do dwóch przegranych. Na turniej przyjechało 34 zawodników wraz z opiekunami z 8 placówek naszego województwa. Stawiły się powiaty: czarnkowsko-trzcianecki - reprezentowany przez gospodarzy ZSS im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach i ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie, pilski - reprezentowany przez OSW im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu, OSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, ZSP w Starej Łubiance i Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku. Powiat wągrowiecki reprezentowały dwie placówki: OSW im. Janusza Korczaka i ZSP nr 1. Zawodników podzielono na dwie kategorie wiekowe: chłopcy i dziewczęta w rocznikach 1999 i młodsi oraz chłopcy i dziewczęta w rocznikach 1998 i starsi. Po trzech godzinach sportowych zmagań wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a także podsumowano klasyfikację drużynową. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt do lat l5. zajęła Paulina Mazur z Wągrowca, drugie miejsce zajęła Paulina Litwinienko z Jastrowia, a trzecia lokata przypadła Wioletcie Ratajczak, również z Jastrowia. Wśród chłopców do lat 15 na podium znaleźli się: Dawid Brama z Piły - I miejsce, Hubert Brzozowski z Wągrowca - II miejsce i Dariusz Piotrowski z Piły - III miejsce. W kategorii starszej, wśród dziewcząt I miejsce zajęła Anna Domke ze Starej Łubianki, II lokata przypadła w udziale Justynie Kukułce, również ze Starej Łubianki, a III miejsce zdobyła Aleksandra Czerwińska z Wyrzyska. Chłopcy w starszej kategorii popisali się prawdziwym kunsztem gry w tenisa stołowego i tak: I miejsce zajął Łukasz Paliński ze Starej Łubainki, II miejsce zdobył Przemysław Siuda z Wągrowca, a III Paweł Gauza z Czarnkowa. Na koniec zawodów przyznano puchary w kategoriach drużynowych. W kategorii młodszej puchar zdobył Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej z Piły, a puchar w starszej kategorii wiekowej wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starej Łubianki. Medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczał zastępca wójta gminy Czarnków Edward Kulesza, dyrektor ZSS w Gębicach Alicja Kasperczak i prezes ZSS-S "Sprawni-Razem": Aleksandra Błażejewska. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: Karolina Rybarczyk, Agnieszka Roszak, Piotr Mielcarek, Piotr Swadzyniak i Marek Tykfer.

Tuż przed wyjazdem do swoich placówek, młodzież szczęśliwa i zadowolona, została poczęstowana obiadem w formie pizzy, która pokrzepiła nawet tych, którym podczas turnieju poszło nieco gorzej niż innym. W sporcie amatorskim jednak jak wiemy, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i o współzawodnictwo w duchu fair play - nieco zapomnianej już dzisiaj formie "miękkiej rywalizacji". Za rok, w Gębicach, będzie już XX Turniej Tenisa Stołowego. Na ten szczególny jubileusz już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.
Piotr Mielcarek

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 21/37, tel/fax 600 545 261, czarnkow.info@onet.pl