Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek.  Imieniny: JarosÅ‚awa, Marka, SÅ‚awy, Szczepana

MECZ Z BOISKIEM W TLE

26 marca na boisku przy ulicy Nowej w Czarnkowie odbył się mecz 14 kolejki Pilskiej Klasy Okręgowej - grupa południe. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Noteć Czarnków pokonała Fortunę Wieleń 2:1.

Zapewne za sprawą słonecznej i ciepłej pogody, a pomimo przedświątecznych obowiązków, w ostatnią sobotę marca na widowni zasiadło więcej kibiców niż zwykle, by dopingować zespoły po zimowej przerwie. Pierwsze minuty meczu należały do gości, którzy z determinacją atakowali bramkę gospodarzy. Zespół Noteci był wyraźnie zaskoczony i zdezorientowany w obronie, co zaowocowało faulem i rzutem karnym, zamienionym w piątej minucie na bramkę dla Fortuny przez Kamila Zielińskiego. Utrata gola okazała się mobilizująca dla gospodarzy. Zawodnicy Noteci zaczęli zdobywać przewagę na boisku, czego kulminacją była wyrównująca bramka strzelona w 23 minucie przez Jędrzeja Siemieniewskiego. Od tego momentu gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie gości. Noteć nieustannie atakowała, jednak dogodnych sytuacji nie wykorzystali Marek Kaczorowski i Adrian Jans. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę przesądzającą o zwycięstwie zdobył Robert Solarek. W drugiej połowie meczu gra toczyła się ze zmiennym szczęściem dla obu zespołów, które głównie z kontrataku próbowały wpłynąć na wynik meczu. Jednak w ostatnich minutach gracze z Wielenia przyspieszyli i tylko dzięki refleksowi bramkarza Karola Ostromeckiego oraz poprzeczce nie padł wyrównujący gol. - Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów, które zdobyliśmy w dzisiejszym meczu. Był to mecz wielu niewykorzystanych sytuacji pod bramką przeciwnika, jak również kilku błędów w liniach obrony, których funkcjonowanie musimy jak najszybciej poprawić. Dziękuję drużynie za zaangażowanie i grę do ostatnich minut - podsumował spotkanie trener Robert Solarek.

Niestety widowisko sportowe zostało nieco przyćmione przez sprawy organizacyjne. Głównym tematem poruszanym przez kibiców, zawodników, kadrę, a nawet sędziów był stan murawy czarnkowskiego boiska, który po poprzedniej porze roku pozostawia wiele do życzenia. - Szkoda, że tak to wygląda - nie krył rozczarowania prezes Noteci Zbigniew Rybarczyk. - Kiedyś nawet zespoły z IV ligi zazdrościły nam boiska, teraz, jak pan słyszy, nawet sędziowie pytają co się stało. Kierownik drużyny Daniel Papaj uspokajał - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, administrator boiska, obiecał, że jak tylko nadejdą cieplejsze dni, specjalistyczna firma przystąpi do naprawy płyty. Póki co, zawodnik strzela, a Pan Bóg piłkę nosi.