Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek.  Imieniny: Jarosława, Marka, Sławy, Szczepana

PUCHAR BURMISTRZA ZOSTAJE W CZARNKOWIE

Ogromna radość zapanowała na czarnkowskich kortach w ostatnią niedzielę. Od wielu lat w pierwszy weekend września rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej Weteranów im. Stanisława Pilawskiego o Puchar Burmistrza Czarnkowa.

Jak co roku organizatorem turnieju jest Ognisko TKKF "Nałęcz" Korty Czarnków. Głównym trofeum, o które walczą tenisiści w dwóch kategoriach 40+ i 50+, jest Puchar Burmistrza Czarnkowa. Turniej ten ściąga każdego roku tenisistów z nawet bardzo odległych zakątków Polski i nie tylko. W tym roku oprócz oczywiście zawodników z Czarnkowa i okolic, do rywalizacji stanęli tenisiści z Chodzieży, Piły, Połczyna Zdrój, Poznania, Szczecina, Szczecinka, Trzcianki, Wałcza, Wągrowca, Wielenia, Zielonej Góry, a nawet Polaków żyjących na co dzień w Chicago i Berlinie. Bardzo wysoka sprawność, niezwykle duża wytrzymałość, kondycja i odporność na ból startujących zawodników pozwalają zapomnieć, że jest to turniej weteranów. W obecnych czasach 40 czy 50-latek, to człowiek wysportowany, radosny, pogodny i żądny sukcesów. Tenisowi weterani, to sportowcy, którzy nie ustępują wiele tenisowej "młodzieży" 20-30-latków, dlatego nie do końca zgadzam się z samą nazwą turnieju. Obecni weterani to ludzie bardzo młodzi, jeśli nie ciałem, to na pewno duchem, charakteryzujący się optymizmem i walecznością.

W kategorii 50+ mistrzem został Dariusz Osicki, który zabrał puchar do Połczyna, a tuż za nim uplasowali się Cezary Drogosz z Piły, Marek Chmielewski ze Szczecina i Jerzy Falecki, który przyjechał do nas z Berlina.

W kategorii 40+ mistrzem został Sylwester Baryczkowski z Czarnkowa, dzięki czemu Puchar Burmistrza został w naszym mieście. Sylwek pokonał po bardzo zaciętej walce w trzech setach Roberta Lerkę, który na co dzień gra w Chicago, przebywający chwilowo w Poznaniu. W meczu o trzecie miejsce Paweł Majewski z Zielonej Góry pokonał Łukasza Judka z Poznania.

Ogromna radość na czarnkowskich kortach, ponieważ Sylwek jest naszym najlepszym zawodnikiem od wielu lat, co udowadnia w wielu turniejach oraz w rozgrywanej na naszym obiekcie tenisowej lidze. Radośnie również dlatego, że w tzw. Turnieju Pocieszenia zwycięzcą został nasz zasłużony tenisista Jarosław Kozłowski, od którego młodsi mogliby się jeszcze wiele nauczyć. Brawo Sylwek, Brawo Jarek.

Organizatorzy i sam obiekt, kolejny raz zebrali od wszystkich gości mnóstwo pochwał i słów uznania nie tylko za profesjonalne przygotowanie imprezy, ale również za jakość nawierzchni samych kortów, warunków socjalnych, niezwykle urokliwego otoczenia i wspaniałej atmosfery.

Za tydzień na czarnkowskich kortach odbędą się Deblowe Mistrzostwa Czarnkowa. Zapraszamy 10-11 września 2016 roku wszystkich mieszkańców naszego regionu - dla kibiców wstęp wolny.
Zbigniew Zalewski
Prezes Ogniska TKKF "Nałęcz" w Czarnkowie
Korty Tenisowe

Plakat
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury