Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Ady, Konrada, Leona, WÅ‚odzimierza

TENISOWE MISTRZOSTWA CZARNKOWA

Początek roku szkolnego mamy już za sobą, a to oznacza, że zaczyna się czas nauki i sprawdzianów w szkole. Uczniowie grający w tenisa ziemnego od lat na przełomie sierpnia i września mają egzamin sprawdzający, jak przepracowali okres wakacji.

Ognisko TKKF "Nałęcz" przeprowadza ten egzamin w formie turnieju tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży. W roku 2016 wystąpiło w nim 34 młodych tenisistów. Swoje zawody rozgrywali w różnych kategoriach w zależności od wieku i doświadczenia. Najmłodsza grupa to kategoria czerwona, w której zwycięzcami zostały Lena Borowczak, Tosia Benrot i Amelia Olechnowicz. Pomarańczowa kategoria ze względu na największą ilość startujących została podzielona na dwie grupy stosownie do umiejętności grających. Pierwszą dla początkujących wygrali Igor Zborowski, Mateusz Maternik i Maksymilian Zandon. Drugą Marcin Sinoradzki, Natalia Jankowska i Maciej Pryszczewski. Grupa bardziej zaawansowana to kategoria zielona, w której zwycięzcą został Filip Benrot, a tuż za nim uplasowali się Olga Majewska i Paweł Sinoradzki. Najbardziej zaawansowaną grupą w szkółce tenisowej są gimnazjaliści, mający już aspiracje do gry z dorosłymi. Kategoria gimnazjum skupia młodzież, która prawdopodobnie będzie już na stałe grała w przyszłości w tenisa. Wszyscy z nich przeszli w swojej karierze poszczególne etapy szkolenia począwszy od kategorii czerwonej, a teraz powoli stawiają pierwsze kroki w rywalizacji z dorosłymi. Kategorię tę wygrał Wojciech Zalewski, drugim młodzieżowym tenisistą został Piotr Baryczkowski, a trzecią Martyna Raczewska. W rywalizacji młodych ludzi organizator docenia starania wszystkich uczestników, dlatego wszyscy startujący zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, natomiast dla pierwszych trójek przygotowano zestawy pucharów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przypominamy jednocześnie, że po zakończeniu sezonu letniego zajęcia szkółki tenisowej będą prowadzone od października do marca na czarnkowskiej hali przy gimnazjum.
Zbigniew Zalewski
Prezes Ogniska TKKF "Nałęcz" w Czarnkowie
Korty tenisowe

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury