Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 28 marca 2024, czwartek.  Imieniny: Aleksandra, Anieli, Antoniego, Gustawa, Joanny

PARY Z KARTAMI

W dniu 1 października w Czarnkowskim Domu Kultury rozegrane zostały III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego w Brydżu Sportowym Par. Turniej, któremu patronował starosta czarnkowsko - trzcianecki, odbywał się w ramach Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miłośników Brydża "Dama Pik".

Uroczystego otwarcia turnieju, który zgromadził 25 par dokonał wicestarosta powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego Jacek Klimaszewski. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcami turnieju zostali Piotr Solecki (Piła) i Robert Włodkowski (Łomnica) zdobywając puchar Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Pozostałe miejsca na podium zajęli Cezary Serek i Marcin Woźniak (Poznań) oraz Romuald Bartoszko i Andrzej Czepnik (Piła). Kolejne czołowe miejsca zajęły następujące pary: Sebastian Nowak i Radzisław Oczkowicz (Chodzież / Piła), Ewa Rodziewicz - Bielewicz i Olgierd Rodziewicz - Bielewicz (Poznań), Roman Mączkowski i Piotr Tyranowski (Kuźnica Czarnkowska / Poznań), Roman Garski i Jarosław Hilbrecht (Piła) oraz Bogusław Drozd i Henryk Tyburczy (Choszczno). Puchar dla najlepszej pary reprezentującej Stowarzyszenie Miłośników Brydża "Dama Pik" zdobyli Wiesław Hilbrecht i Andrzej Małdziński (Piła / Trzcianka), puchar dla najlepszej pary seniorów wywalczyli Roman Mączkowski - Piotr Tyranowski, natomiast puchar dla najlepszej pary reprezentującej UTW przypadł duetowi Halina Grześkowiak i Zdzisława Krzyżańska (Międzychód). Ponadto najlepsze pary zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Wśród tych, którzy nie zajęli czołowych miejsc rozlosowane zostały upominki. Organizatorzy zadbali o komfort uczestników zapewniając przestronną salę do gry oraz bezpłatną kawę i herbatę. Ponadto wszyscy chętni mogli zjeść ciepły posiłek.

Turniej dofinansowany był ze środków publicznych starostwa powiatowego w ramach pomocy przy realizacji zadania publicznego.
Rafał Junik

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury