Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024, sobota.  Imieniny: Agnieszki, Czesława, Lecha, Szymona

HALOWE ZMAGANIA JUNIORÓW

W sobotę, 3 grudnia, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie rozegrano I Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych o Puchar Banku Spółdzielczego w Czarnkowie. Laur zwycięstwa i piękny puchar wywalczyła drużyna z Chodzieży.

Do turnieju przystąpiły cztery drużyny z: Szydłowa, Chodzieży oraz dwa zespoły MKS "Noteć" Czarnków. Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym i wygrała drużyna, która zdobyła największą ilość punktów. Rywalizacja była zacięta, ale toczona zgodnie z zasadami fair play, nad czym czuwał sędzia Paweł Szuta, a zawodnicy nie nadużywali jego cierpliwości. Ostatecznie, po czterogodzinnych zmaganiach, wyłoniono zwycięzcę. Została nim drużyna z Chodzieży, która pokonała zawodników z Szydłowa, Noteci Czarnków II i Noteci Czarnków I. Każda z drużyn otrzymała puchar i okolicznościowy medal. Oczywiście wielkość pucharu zależała od miejsca zajętego na podium. Wybrano również najlepszych zawodników drużyn. W drużynie Noteci Czarnków II został nim Maciej Łowiński, w drużynie Szydłowa - Gracjan Kowalski, w zespole Chodzieży - Konrad Renke, a w MKS Noteć Czarnków I - Damian Dyrdziak. Nagrody wręczała przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Czarnkowie Irena Kubiś oraz radny RM Czarnków Stanisław Michalski. Nad całością czuwał sekretarz klubu MKS Noteć Czarnków Andrzej Jędrzejczak.

Turniej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również aktywne spędzanie wolnego czasu i integracja młodych zawodników, za co gratulacje należą się organizatorom i sponsorom.
Marek Ambicki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury