Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024, piątek.  Imieniny: Ady, Konrada, Leona, Włodzimierza

SOKÓŁ GĘBICE NADAL LIDEREM

Dnia 1 kwietnia 2017 roku odbył się pierwszy mecz ligowy klasy B grupy Piła II w rundzie wiosennej, w którym Sokół Gębice podejmował drużynę Orła Gulcz. Całość miała miejsce na obcym dla Sokoła terenie, a dokładnie na stadionie miejskim im. Józefa Nojego w Wieleniu. Podczas trwania spotkania warunki pogodowe sprzyjały rozgrywce, a jedyną przeszkodą każdej drużyny był rywal.

Pierwsza połowa w wykonaniu faworyta, który od rundy jesiennej zajmuje pozycję lidera w tabeli ligowej, wyglądała dość nieudolnie. Pomimo tego, że Sokół miał przewagę w posiadaniu piłki, przez dłuższy czas nie udało mu się stworzyć poważnego zagrożenia. Dodatkowo zawodnicy Orła Gulcz jedną z nielicznych akcji zakończyli strzeleniem gola. Stracona bramka nie wpłynęła, jednak na pracę zespołu z Gębic. Drużyna została pobudzona do intensywniejszego wysiłku, w wyniku czego nie trzeba było długo czekać, aż Sokół wyjdzie na prowadzenie. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy piłkę w bramce Gulczan umieścił Bartosz Lisiecki z rzutu wolnego, a kilka minut po nim, dzięki asyście Filipa Kamińskiego, piłkę w bramce umieścił Bartosz Kamiński. Z takim wynikiem wydawało się, że kwestia zwycięstwa została już rozstrzygnięta. Potwierdzeniem tego stała się dodatkowa bramka Błażeja Betańskiego po asyście Marcina Fręśko. Ostatecznie drużyna z Gębic zachowała pozycję lidera z wynikiem 3:1.
Sławomir Matz

Sokół Gębice: T. Pacak, F. Kamiński, M. Fręśko, M. Kwiatkowski, Ł. Bentkowski, P. Dziurla (55' M. Kamiński), B. Kamiński, W. Maszewski (83' K. Siodła), B. Lisiecki (76' P. Bentkowski), P. Pierko (65' D. Dziurla), B. Betański.

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury