Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 28 marca 2024, czwartek.  Imieniny: Aleksandra, Anieli, Antoniego, Gustawa, Joanny

"KORNELÓWKA" ZE SREBREM

W dniu 6 czerwca br. w pilskim hotelu Rodło odbył się XXI Regionalny Turniej Kręglarski Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno - Sportowego "Sprawni-Razem". Jak co roku uczniowie z gębickiej "Kornelówki" wzięli udział w tej sympatycznej sportowo - rekreacyjnej imprezie.

Zawodnicy już zdążyli przyzwyczaić nauczycieli i rodziców do tego, że z każdej imprezy muszą przywieźć medal, trofeum lub wyróżnienie. Nie inaczej było i tym razem. Placówkę reprezentowało 4 uczniów: Klaudia Stawikowska, Aleksandra Rząd, Łukasz Ostrowski i Patryk Nyka. Ten ostatni właśnie wywalczył srebrny medal w kategorii chłopców i zajął drugie miejsce w tym sędziwym już turnieju. O podium otarł się również Łukasz Ostrowski, który zajął czwarte miejsce i ostatecznie podniósł punktację drużynową chłopców. Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego zajął więc II miejsce w klasyfikacji generalnej, a było to niezwykle trudne, zważywszy na fakt że w zawodach brało udział aż 8 placówek z Wielkopolski. Na pilskiej kręgielni zjawili się uczniowie ze szkoły w Czarnkowie, dwóch placówek z Piły, Starej Łubianki, Trzcianki, Wągrowca, Wyrzyska i wspomnianej już szkoły z Gębic. Uroczystość uświetnił swoim przybyciem starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz prezydent Piły Piotr Głowski. Jak zwykle nie zabrakło przemówień Aleksandry Błażejewskiej - prezes NSS-S "Sprawni-Razem", a także wiceprezesa stowarzyszenia Jerzego Kucharskiego z Czarnkowa. Po zawodach uczniowie wraz ze swoim opiekunem: Piotrem Mielcarkiem zjedli pożywny i smaczny obiad zapewniony przez organizatorów i w wesołych nastrojach udali się charakterystycznym żółtym busem w drogę powrotną do Gębic.
ZSS w Gębicach

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury