Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piątek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

STRZAŁY W GORAJU

W sobotę, 14 października 2017 r., Stowarzyszenie "Noteccy Łucznicy" już po raz piąty zorganizowało Turniej Łuczniczy o Puchar Łowczego Okręgowego PZŁ w Pile i Dyrektora Regionalnej Dyrekcji LP w Pile. Spośród ponad 180 zarejestrowanych zawodników do Goraja przybyły 144 osoby, podczas gdy w pierwszych zawodach w 2013 r. wzięło udział niewiele ponad 50 osób.

V Gorajski Turniej Łuczniczy uroczyście otworzyli Łowczy Okręgowy PZŁ w Pile Sławomir Jaroszewicz, dyrektora RDLP w Pile Ryszard Standio, dyrektor ZSL im. inż. Jana Kloski w Goraju Albert Tabaka oraz prezes Stowarzyszenia "Noteccy Łucznicy" Hubert Durczak.

W tegorocznym turnieju wyróżniono dwie dodatkowe kategorie wiekowe, a mianowicie kategoria Junior z podziałem na łuki bloczkowe i łuki pozostałe oraz kategoria Młodzież z podziałem na łuki tradycyjne, hunter i bloczkowe. W najmłodszej kategorii wiekowej wzięło udział 13 dzieci, a wśród nich I miejsce zajęła Kasia Rubach z wynikiem 350 pkt, II miejsce Amelia Dyjeta - 328 pkt, III miejsce Kornel Dąbkowski - 326 pkt, IV miejsce Iwona Kołak - 236 pkt oraz V miejsce Mateusz Geremek - 208 pkt. W kategorii Junior łuki bloczkowe na podium stanęli: Jakub Beling zajmując I miejsce z wynikiem 480 pkt, II miejsce Jakub Wardęga - 406 pkt i III miejsce Mikołaj Fabiś - 404 pkt. W kategorii Junior łuki pozostałe liczącej 4 zawodników I miejsce wywalczył Szymon Strzelewicz uzyskując wynik 244 pkt, II miejsce Martyna Skotarczak - 222 pkt, III miejsce Piotr Kulis - 176 pkt. i IV miejsce Kasia Chodkowska - 64 pkt. W tych dwóch kategoriach wiekowych każdy tak naprawdę jest wygranym, każdy zasługuje na wyróżnienie. Tutaj nie jest najważniejszy wynik. To piękna lekcja dla wszystkich, jak rywalizować jednocześnie dobrze się bawiąc, jak pokonywać od najmłodszych lat własne słabości. To wśród tych najmłodszych zawiązują się "łucznicze" przyjaźnie. Wśród kobiet w kategorii Młodzież łuki hunter I miejsce zajęła Karolina Zubowicz osiągając 126 pkt, wśród mężczyzn w tej samej kategorii zwyciężył Jan Uran osiągając aż 450 pkt. W kategorii Młodzież łuki bloczkowe I miejsce wywalczył Hubert Kuc z wynikiem 442 pkt II miejsce Świderski Aleksander - 434 pkt, a miejsce III zajął Jeremi Dąbkowski - 372 pkt. W kategorii Dorośli mężczyźni najliczniej reprezentowane były łuki bloczkowe - 33 zawodników. I miejsce wywalczył Robert Klawikowski zdobywając 498 pkt, II miejsce Sebastian Fabiś - 492 pkt, III miejsce Artur Białecki - 468 pkt. Wśród kobiet łuki bloczkowe reprezentowane były tylko przez 4 zawodniczki, z których I miejsce wywalczyła Karolina Kokot - Wardęga z "Noteckich Łuczników" osiągając wynik 386 pkt., II miejsce Karolina Gajda, również z "Noteckich Łuczników", - 348 pkt, III miejsce Kulik Anna - 246 pkt i IV miejsce uczennica ZSL w Goraju Klaudia Ludowicz - 228 pkt. Wśród kobiet najliczniej reprezentowane były łuki tradycyjne - 17 zawodniczek. I tu I miejsce zajęła Lila Zarzycka - 258 pkt, II miejsce Aleksandra Pietkiewicz "Olson" - 254 pkt, III miejsce Marzena Andrzejewska - 246 pkt. Spośród 24 zawodników strzelających z łuków tradycyjnych I miejsce zajął Krzysztof Siemieniec osiągając wynik 406 pkt, II miejsce z takim samym wynikiem zajął Łukasz Baran "Boban", III miejsce Derech Rafał z wynikiem 344 pkt. W kategorii sprzętowej Łuki hunter wśród kobiet na podium stanęły: Marta Kołak - I miejsce z wynikiem 382 pkt., Monika Walkowska - II miejsce - 358 pkt, Karolina Kulak - III miejsce - 286 pkt. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Walkowski Przemysław z wynikiem 418 pkt, na II miejscu był Walkowski Mikołaj osiągając 394 pkt, III miejsce zajął Zbyszek Kołak z wynikiem 344 pkt.

Trasa, podobnie jak w ubiegłych latach, składała się z 28 celów rozstawionych w lesie wokół gorajskiego zamku. Jednak w tym roku, jak określiła jedna z uczestniczek, wyróżniała się "diabelskimi" odległościami. Na zakończenie turnieju wśród wszystkich startujących rozlosowano nagrody specjalne, a zwycięzcom V Gorajskiego Turnieju Łuczniczego wręczono dyplomy oraz puchary.

Zawody w Goraju to nie tylko strzelanie z łuku, to nie tylko rywalizacja miedzy zawodnikami, to przede wszystkim dobra zabawa na łonie natury i wspaniała łucznicza przygoda. To także wyzwanie organizacyjne z zapewnieniem zawodnikom miejsc noclegowych, wyżywienia, bezpieczeństwa w czasie turnieju. W końcu zawody w Goraju to nagrody, dyplomy, wyróżnienia. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie darczyńcy, sponsorzy, ludzie dobrej woli wspierający działania "noteckich łuczników", za co składamy serdeczne podziękowania!

Można powiedzieć "pięć lat minęło jak jeden dzień", tylko my, "Noteccy Łucznicy", jesteśmy bogatsi o te wszystkie wspaniałe chwile towarzyszące turniejom łuczniczym w Goraju. Dyrektor Albert Tabaka na zakończenie V Gorajskiego Turnieju Łuczniczego powiedział o bijącej od łuczników energii. Dziękujemy za nią, bo to właśnie ona mobilizuje nas za każdym razem do organizacji kolejnych zawodów. Zatem do zobaczenia za rok w Goraju. Zapraszamy już teraz...
Noteccy Łucznicy

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury