Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

CORAZ BLIŻEJ II LIGI

W sobotę, 27 stycznia, czarnkowscy siatkarze KS Noteć Steico Czarnków rozegrali kolejne, zwycięskie spotkanie z drużyną Enea Energetyk Poznań. Pomimo ogłuszającego dopingu kibiców gości, czarnkowska drużyna pokonała rywali 3:0 zdobywając kolejne 3 punkty.

Mecz rozegrano w hali sportowej przy czarnkowskiej Szkole Podstawowej nr 2. Wydawało się, że trzecia drużyna w tabeli będzie trudnym rywalem dla czarnkowian. Tymczasem pierwszy set Noteć wygrała gładko 25:12, nie wysilając się przy tym zbyt mocno. Jednak drugi set przebiegał już inaczej. Poznaniacy obudzili się z letargu i był moment, że doprowadzili nawet do remisu. Jednak końcowy wynik drugiego seta 25:17 wyraźnie świadczy o tym, że dla czarnkowian nie była to również droga przez mękę. Natomiast w trzecim secie Enea pokazała pazur. Czarnkowianie wyraźnie odpuścili licząc na gładkie zwycięstwo, a zawodnicy z Poznania bezlitośnie to wykorzystali i losy trzeciego seta ważyły się do końca. Kiedy na tablicy świetlnej ukazał się wynik 22:18 wydawało się, że tylko minuty dzielą czarnkowian od zwycięstwa. Tymczasem w Poznaniaków wstąpiła wola zwycięstwa i doprowadzili najpierw do wyniku 24:24, później 25:25 i 26:26. Kiedy wydawało się już, że Enea wyrwie Noteci jednego seta, czarnkowianie zmobilizowali się i ostatecznie wygrali trzecią partię 28:26. I chociaż końcówka trzeciego seta trzymała kibiców w ogromnym napięciu, to po zwycięstwie, gdy opadły już emocje, posypały się z wszystkich stron gratulacje. Bo trzeba przyznać, że jest za czego gratulować czarnkowskiej drużynie. Tę rundę rozgrywek przeszli bowiem bez porażki. Wygrali wszystkie spotkania i są liderami grupy. Z dziesięciu rozegranych meczy, aż w sześciu przypadkach zdobyli po 3 punkty. Wydaje się, że czarnkowska drużyna idzie prostą drogą do II ligi. W marcu rozpoczynają się rozgrywki II tury, które wyłonią najlepszych. Czarnkowscy kibice są pewni, że liderem zostanie KS Noteć Steico Czarnków, a w przyszłym roku będziemy w Czarnkowie oglądać zmagania drugoligowców. Oby ich marzenia się spełniły.
Marek Ambicki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury