Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

LUBASZANIE Z MEDALAMI

14 kwietnia w Poznaniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Skrzatów i Juniorów w Tenisie Stołowym. Do turnieju awansowali najlepsi zawodnicy, którzy uzyskali awans po 3 turniejach eliminacyjnych.

Uczniowski Klub Sportowy z Lubasza w najważniejszym, finałowym turnieju, reprezentowali Kalina Żaczek i Maciej Buśko, którzy spisali się rewelacyjnie. Kalina Żaczek podczas swoich rozgrywek nie zaznała goryczy porażki i pewnie zwyciężyła, tym samym została Indywidualną Mistrzynią Wielkopolski Skrzatek na rok 2018! Dla klubu jest to pierwsze "złoto" i 3 medal rangi wojewódzkiej zdobyty w ostatnim miesiącu. Natomiast w turnieju juniorów po raz kolejny świetnie zaprezentował się Maciej Buśko, który ponownie ukończył turniej i potwierdził swoją obecność w ścisłej czołówce, ostatecznie zajmując bardzo wysokie 5 miejsce.

Następnego dnia, również w Poznaniu, rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Awans do tych zawodów uzyskało po 12 zawodników i zawodniczek z województwa wielkopolskiego. W tym gronie nie zabrakło reprezentantów lubaskiego UKSu, który godnie reprezentowali Angelika Nowak i Maciej Wernicki. W turnieju indywidualnym Maciej zajął 9, a Angelika 17 miejsce. Największym sukcesem okazał się występ Macieja Wernickiego w parze z Adrianem Naplochą (KTS Noteć Czarnków). Duet w grze podwójnej zajął miejsce 3-4 i zdobył brązowy medal. Apetyty były jeszcze większe, gdyż w meczu półfinałowym i bezpośrednim o 3 miejsce, musieli uznać wyższość zawodników z Koszalina i Stargardu przegrywając oba spotkania 3:2, mając jednak po swojej stronie kilka piłek meczowych.

Przed zawodnikami końcówka sezonu, w której postarają się zwyciężyć jeszcze w niejednym turnieju.
Bartłomiej Turek
Prezes UKS Lubasz

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury