Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

free counters

TENISOWE MISTRZOSTWA CZARNKOWA

Alicja Różycka, Piotr Szliep i Artur Witwicki zostali Mistrzami Czarnkowa 2018. Zawodnicy wywalczyli tytuły w swoich kategoriach podczas organizowanych przez Ognisko TKKF "Nałęcz" Mistrzostw Czarnkowa w Tenisie Ziemnym, w których w tym roku wzięło udział 30 tenisistek i tenisistów z Chojnic, Lubasza, Obrzycka, Piły, Poznania, Szamotuł, Trzcianki, Wągrowca, Wielenia, Złotowa i oczywiście Czarnkowa.

W trakcie dwudniowych zmagań, 18-19 sierpnia br., na czarnkowskich kortach zwycięzców wyłoniono w charakterystycznym dla tenisa systemie gier, tj. drabince po trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. W kategorii Single Kobiet OPEN najlepszą tenisistką turnieju okazała się Alicja Różycka z Trzcianki, która po niezwykle zaciętym meczu z Marleną Szykowną (również z Trzcianki), mogła cieszyć się zwycięskim pucharem. Trzecie miejsce wywalczyła, po bardzo wyczerpującym meczu z Magdą Stępień z Piły, koleżanka z tego samego miasta Anna Dróżdż.

Mężczyźni rozegrali swoje zawody w dwóch kategoriach: Single +40 i Single OPEN. W finale tenisistów "starszych" Artur Witwicki z Piły zmierzył się z najlepszym zawodnikiem gospodarzy Sylwestrem Baryczkowskim, którego pokonał zdobywając w ten sposób swój upragniony puchar. Miejsce trzecie zajął Gerard Szykowny z Trzcianki pokonując Jacka Jendrzejczaka z Wielenia. Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem turnieju był wspaniały tenisista, wielokrotny triumfator czarnkowskich turniejów Piotr Szliep z Chojnic, który wygrał wszystkie mecze w kategorii Single OPEN. W finale Piotrowi starał się stawić czoła Mateusz Tylka z Piły, zajmując drugie miejsce, natomiast w półfinale "wyszarpać" gemy Mistrzowi próbował Wojtek Zalewski z Czarnkowa, co dwa razy mu się udało i ostatecznie uplasował się na miejscu trzecim.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom oraz uczestnikom turnieju za udział i jednocześnie miłą zabawę. Przypominamy, że kolejne turnieje tenisowe w Czarnkowie odbędą się w dwa pierwsze weekendy września. Zapraszamy serdecznie.
Zbigniew Zalewski
prezes Ogniska TKKF "Nałęcz"

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 21/37, tel/fax 600 545 261, czarnkow.info@onet.pl