Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek.  Imieniny: Jarosława, Marka, Sławy, Szczepana

TENISOWE ZMAGANIA

Rozgrywki drużynowe
Tenisiści stołowi Klubu Tenisa Stołowego Plastmet - Noteć Czarnków rozegrali już cztery mecze w ramach IV ligi okręgu pilskiego. Trzy z nich wygrali: 10:0 z Białą Trzcianka, 10:3 z Lubaszem i 10:6 z Krostkowem. Przegrali 10:6 z drużyną z Dziembowa. Skład osobowy drużyny: Bogdan Nawrot (kapitan drużyny), Maciej Staszczyk, Daniel Górzny, Adam i Jacek Fąferek, Mariusz Lipski, Wojciech Kaźmierczak, Adrian Naplocha (kadet). Wszyscy ww. są wychowankami klubu.

Rozgrywki indywidualne
Adrian Naplocha i Zuzanna Nowicka reprezentowali Wielkopolskę w strefowej ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży. Adrian w grze pojedynczej zajął 5 miejsce i 4 w grze podwójnej. Zuzanna zajęła 9 miejsce w grze pojedynczej i 5 w grze podwójnej. Zdobyli wspólnie 2 duże punkty w punktacji ogólnopolskiej. Zuzanna Nowicka zajęła 3 miejsce w II Grand Prix Wielkopolski Młodziczek. Turniej ten odbył się 28 października br. w Krzyżu Wlkp.

Sport szkolny
Uczniowie czarnkowskich szkół biorący udział w zajęciach tenisa stołowego prowadzonych przez KTS Plastmet - Noteć Czarnków odnieśli dobre wyniki sportowe w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego. Drużyna SP 1 Czarnków dziewcząt (Zuzanna Nowicka, Martyna Marcinkowska), po wygraniu wcześniejszych eliminacji powiatowych i rejonowych, zajęła 5 miejsce w finałach na szczeblu Wielkopolski. Drużyna SP 1 Czarnków chłopców (Adrian Naplocha, Grzegorz Polanowski) zajęła również 5 miejsce w finałach Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych. Drużyna SP 1 Czarnków (Adrian Naplocha, Zuzanna Nowicka, Bartosz Waśko) zajęła 4 miejsce w finale wojewódzkim turnieju tenisa stołowego szkół podstawowych w ramach Memoriału Andrzeja Grubby.

Byli wychowankowie klubu (Agata Ławińska, Justyna Dudek) również wystąpili w finale wojewódzkim w kategorii szkół ponadpodstawowych reprezentując LO Czarnków.
J.S.

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury