Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek.  Imieniny: JarosÅ‚awa, Marka, SÅ‚awy, Szczepana

NOKAUT STOCZNIOWCA

W sobotnie popołudnie, 24 listopada, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie siatkarze MKS Steico Noteć Czarnków podejmowali drużynę KS Stoczniowiec Gdańsk. Zapowiadała się trudna przeprawa dla czarnkowskich siatkarzy, bo Stoczniowiec zajmował drugą pozycję w tabeli.

Pierwszy set potwierdził wcześniejsze przypuszczenia. Drużyny zdobywały punkty na przemian, a zwycięstwo przechylało się raz na jedną, raz na drugą stronę. Kiedy przy stanie 24:23 serwowali czarnkowianie, wydawało się, że nareszcie nastąpi koniec nerwówki. Tymczasem nieudany serwis doprowadził do stanu 24:24 i znowu trzeba było nadrobić dwa punkty. Jednak czarnkowska drużyna zmobilizowała się i wynikiem 26:24 wygrała pierwszego seta. Drugi set rozpoczął się fatalnie. Najpierw 0:1, później 0:2 i przez cały czas goście utrzymywali przewagę aż do rezultatu 14:14. Od tego momentu czarnkowska drużyna nie pozwoliła sobie na większe błędy, doprowadzając do remisu 21:21. Końcówka seta była już koncertowa. Wprawdzie zawodnicy Stoczniowca zdobyli jeszcze jeden punkt, ale ostateczny rezultat drugiego seta to 25:22 i w setach 2:0. Natomiast w trzecim secie czarnkowianie ani na chwilę nie pozwolili Stoczniowcowi uzyskać przewagi. Był moment, że prowadzili nawet 11 punktami. Kibice oczekiwali, że zawodnicy Noteci pójdą za ciosem i zwycięstwo jest tylko kwestią czasu. Jednak zawodnicy Stoczniowca przez chwilę pokazali, że mogą jeszcze powalczyć. Nie trwało to jednak długo i ostatecznie musieli uznać wyższość zawodników gospodarzy, którzy doprowadzili do wyniku 25:17 i ostatecznego zwycięstwa 3:0. Mecz mógł się podobać i z pewnością nikt nie narzekał na zmarnowanie dwóch godzin na czarnkowskiej hali. Cieszy kolejne zwycięstwo i druga lokata w tabeli. 1 grudnia o godz. 18.00 kolejny mecz w Czarnkowie. Tym razem z liderem tabeli Orłem Międzyrzecz, który inauguruje rundę rewanżową. Organizatorzy serdecznie zapraszają kibiców.