Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek.  Imieniny: Jarosława, Marka, Sławy, Szczepana

WALCZYLI O PUCHAR STAROSTY

21 września w sali Czarnkowskiego Domu Kultury odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Brydżu Sportowym Par o Puchar Starosty Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Na starcie stawiło się 38 zawodników z Trzcianki, Czarnkowa, Złotowa, Poznania, Jastrowia, Chodzieży, Piły, Murowanej Gośliny i Skoków.

Tuż przed godziną 10, w imieniu starosty, członek Zarządu Powiatu Waldemar Pawłowski otwierając mistrzostwa życzył uczestnikom przede wszystkim przyjemnej gry oraz zwycięstwa w sportowej rywalizacji. Zaraz po tym zawodnicy rozpoczęli zmagania w turnieju. Przez około 6 godzin, z krótką przerwą na golonkę, toczyła się gra przy zielonych stolikach. Sytuacja na monitorze z wynikami zmieniała się jak w kalejdoskopie, jednak na koniec wszyscy musieli uznać wyższość pary Andrzej Małdziński z Trzcianki i Wiesław Hilbrecht z Piły. Drugie miejsce wywalczyła para Robert Włodkowski z Łomnicy i Marcin Woźniak z Poznania, na trzecim stopniu podium stanęła para, która przez długi czas prowadziła w turnieju, Adam Piszczek i Tomasz Pawłowski z Piły. Najlepszą parą w kategorii "Najlepsza Para Damy Pik" zostali Cezary Kmiecik z Trzcianki i Romuald Bartoszko z Piły. Najlepszą parą w kategorii "Najlepszej Pary Amatorskiej" zostali Grażyna Balcerzak i Stanisław Gwiazdowski z Trzcianki. Gratulacje!

Turniej o Puchar Starosty kończył również Małe Grand Prix, czyli cykl turniejów o Puchar Stowarzyszenia Miłośników Brydża "Dama Pik". Zwycięzcą cyklu, zdobywając 181,85 pkt, została Jolanta Ziętara z Jastrowia, która wyprzedziła, z tą sama ilością punktów, Rafała Junika z Czarnkowa. O zwycięstwie zdecydowało losowanie. Trzecie miejsce wywalczył Jarosław Wachnowski z Krzyża. Najlepszymi zawodnikami Stowarzyszenia zostali, z taka samą ilością punktów, Jerzy Gurzęda z Czarnkowa i Jarosław Hilbrecht z Piły. Najlepszym amatorem Tadeusz Kasperek z Trzcianki.

VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego w Brydżu Sportowym Par zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w ramach realizacji zadania publicznego wyłonionego w otwartym konkursie ofert.
Dama Pik

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury