Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piątek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

BIEGALI NA "GÓRCE"

Dnia 24 września na trasach biegowych przy Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyły się XXI Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko - Pilskiego "Sprawni-Razem". Od dawna zawody cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży i do Czarnkowa z radością przybywają reprezentanci różnych dyscyplin mistrzostw Polski. W tym roku zgłoszonych zostało 55 biegaczy, a przyjechało 37 zawodników ze szkół z Gębic, Jastrowia, Piły, Starej Łubianki i Czarnkowa.

Uroczystego otwarcia zawodów przygotowanych przez Lucynę Kalkowską i Piotra Kłosa dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Czarnkowie Jan Palacz oraz prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia "Sprawni-Razem" w Pile Aleksandra Błażejewska.

Przeprowadzono biegi w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt i chłopców. Najszybszym biegaczom w każdej kategorii dyrektor Jan Palacz oraz prezes Aleksandra Błażejewska wręczyli dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięskie placówki nagrodzone zostały pucharami. Po udekorowaniu zwycięzców, wszystkich zaproszono na pyszny obiad w stołówce Internatu. Zespół Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie reprezentowali następujący uczniowie: Agata Brzozowska z kl. II - w biegu na dystansie 1500 m zajęła indywidualnie 4 miejsce, Klaudia Olejnik z kl. III - 2 miejsce, Elżbieta Demska z kl. II - 1 miejsce, Alicja Przybylska z kl. I - 3 miejsce oraz Łukasz Ostrowski z klasy III, który w biegu na dystansie 3000 m zajął indywidualnie 4 miejsce. Dziewczęta zespołowo dla ZS zdobyły puchar za I miejsce i będą uczestniczyć w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Warszawie.

Organizatorzy dziękują Jerzemu Kucharskiemu za prowadzenie zawodów oraz wszystkim za pomoc w ich przygotowaniu (m.in. Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki, ZS w Czarnkowie, Internat przy ZS) a biegaczom długodystansowym życzą sukcesów w kolejnych imprezach i zawodach sportowych.
ZS w Czarnkowie

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury