Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2018, czwartek.  Imieniny: Ady, Konrada, Leona, Włodzimierza

R E K L A M Afree counters


Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
MEBLE VOX
Autor: banik (IP zapamiętane)
Data: 04 Jun 2013 - 12:53:28

Pytanie kieruję do osób zorientowanych w prawie pracy i prawie podatkowym.Otóż niedawno w formie Vox zaczęto wydzielać firmy zatrudniające do 20 osób.Zaczęto zachęcac pracowników do przejścia do takiej firmy w tym moją żonę .Ostanio vOX się powoli z tego wycofuje.Mistrzowie którzy mają założyć te firmy mają alternatywę:firma albo za bramę,choć nie mają zielonego pojęcia o prowadzenia przedsiębiorstwa.Zachętą do przechodzenia do takiej firmy miały byc wyższe zarobki chociaż reorgaznizacja miała się odbyć przez kiepską finansową w firmie.Po przejsćiu ostatniego działu jakim jest pakowalnia ich zarobki spadły o 200 zł!! !Jakie są powody wprowadzania takiej restrukturyacji dla firmy i jej korzysci podatkowe,kodeksowe?Prosże o odp .

Re: MEBLE VOX
Autor: obserwator (IP zapamiętane)
Data: 05 Jun 2013 - 11:43:58

Panstwowa Inspekcja Pracy się kłania czy to jest legalne ( takie jest moje zdanie )

Re: MEBLE VOX
Autor: waldek (IP zapamiętane)
Data: 05 Jun 2013 - 16:47:52

Pantwowa inspekcja pracy tuttaj nic nie pomoże ,jedynie pracownicy mogą sobie pomóc bo są robieni w bambuko. Ta transformacja firmy ma ułatwić zwalnianie ludzie z firmy i zastępowanie ich agencjami i innymi. Mamy takie czasy że etat to szczyt marzeń.Sprynie wykombinowane!
Odsyłam do kodeksu pracy.

Re: MEBLE VOX
Autor: bobofrut (IP zapamiętane)
Data: 06 Jun 2013 - 19:20:15

Z tego co mi wiadomo to takie akcje mają na celu ułatwienie zwolnienia, a dokładnie nie wypłacania odpraw.... Tak robią przeważnie prywaciarze... Jest przedsiębiorstwo "matka" i podfirmy o nazwie zbliżonej do "matki" pozakladane na członków rodziny... i teraz niby w firmie 100 osób ale sie okazuje, że te 100 osób jest podzieolnych na 10 podfirm. I teraz Cię zwalniają, dają wypowiedzenie, ty mówisz ok, ale należy się odprawa za zwolenie, a oni Ci pokazują papier, że ty byłes zatrudniony w firmie, która ma poniżej "X" osób ....

Teraz nie pamiętam ile dokładnie, ale w kodeksie pracy jest zapis, który mówi ile pracowników musi liczyć firma, żeby dostać odprawę...

Re: MEBLE VOX
Autor: waldek (IP zapamiętane)
Data: 09 Jun 2013 - 10:31:36

mają związki zawodowe,dadzą rade!

Re: MEBLE VOX
Autor: Gonzo (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2013 - 09:10:38

cyt.".Ostanio vOX się powoli z tego wycofuje.Mistrzowie którzy mają założyć te firmy mają alternatywę:firma albo za bramę,choć nie mają zielonego pojęcia o prowadzenia przedsiębiorstwa" Koledzy, jako fachowa pomoc oferuję usługi księgowe na najwyższym poziomie - od obsługi księgowej alternatywą są przecież biura rachunkowe i po problemie.

Re: MEBLE VOX
Autor: waldek (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2013 - 12:34:09

Gonzo, a w jakim my żyjemy kraju żę się kogoś zmusza do założenia firmy?

Re: MEBLE VOX
Autor: strat (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2013 - 16:50:37

Nie chciałem się wypowiadać w tej sprawie, ale temat jest ciekawy i w pewnym sensie otarłem się o niego. Wart więc jest kilka słów komentarza. Pan o nicku "banik" napisał, że zaproponowano mistrzom (brygadzistom, kierownikom) utworzenie mikro lub małych przedsiębiorstw, które to osoby nie mają żadnego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Rzeczą oczywistą jest, że zarząd spółki zamierzał lub zamierza nawiązać z wykreowanymi przez siebie przedsiębiorcami umowę wynikającą z kodeksu cywilnego, a nie kodeksu pracy, a owi przedsiębiorcy mieliby świadczyć usługi na umowę-zlecenie. W ten sposób w kieszeni spółki pozostałoby 18% oraz świadczenia, które powinny być wnoszone na rzecz pracowników (urlop, 33 dni choroby itp., na które to też trzeba utworzyć rezerwę).

Podejrzewam, że owi przedsiębiorcy w ramach swojej działalności otrzymaliby bezpłatną obsługę prawną (inaczej sobie tego nie wyobrażam), a warunki wynikające z treści umowy, którą z pewnością przygotowaliby prawnicy spółki, musiałyby być przez przedsiębiorców przyjęte, bez względu na to, że utraciliby wszelkie dotychczasowe przywileje wynikające z kodeksu pracy.

W normalnych firmach warunki takie negocjuje się. Można np. domagać się kilka dni urlopu za każdy przeprowadzony miesiąc itp., a taki stosunek może być korzystny dla obu stron.

Nie wiadomo tylko ile na tym skorzystałby zwykły pracownik? Zastanawiam się, czy w ogóle przedsięwzięcie w firmie Meble VOX może dojść do skutku, ponieważ w tym przypadku do zwykłych pracowników nie będą mieć zastosowania przepisy art. 23'1 kodeksu pracy. Tak więc nowy pracodawca (mikro lub mały przedsiębiorca) nie stanie się stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. Przejęcie zakładu pracy, o którym mowa w tym przepisie ma miejsce wówczas, gdy do innego pracodawcy przechodzą składniki majątkowe, z którymi związane było zatrudnienie pracowników, a w tym przypadku tak nie jest. W związku z tym, musiałby być z pracownikiem rozwiązany stosunek pracy za odpowiednią odprawą. Gorzej, gdy pracownik zostanie zastraszony i sam złoży wypowiedzenie. Moim zdaniem, przed podjęciem decyzji o rozwiązaniu stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą, pracownicy powinni być zapoznani z nowymi warunkami, szczególnie płacowymi po tej, nazwijmy to pseudoreorganizacji.

Re: MEBLE VOX
Autor: Guru May (IP zapamiętane)
Data: 20 Jun 2013 - 02:32:48

Jest wiele czynników. Pierwszy to zwolnienia grupowe. W zakładzie poniżej 20 osób nie ma czegoś takiego jak zwolnienia grupowe. To oznacza, że dziękujemy komuś za pracę i tyle. Oczywiście odprawy często są wypłacane ale niższe. Nie trzeba się użerać ze związkami. Najważniejsza sprawa jest jednak w rozliczeniach. Firma wystawia nam fakturę za usługę i sobie ładnie wrzucamy w koszty. Jak i kogo tamta firma zatrudnia to nas nie interesuje. Inna i ważna sprawa to od 20 etatów trzeba tworzyć Fundusz Socjalny. Wiadomo więc, że jak nie mamy tych 20 etatów w firmie to nic nie musimy. Oszczędzamy więc kasę i pracę ludzi. To duża firma więc oszczędności mogą być spore. Nie interesują nas paczki dla dzieci, karpie i inne pierdoły typu wczasy pod gruszą, pożyczki zakładowe itp. Są jeszcze inne sprawy ale te nie dotyczą bezpośrednio pracowników tylko tworzą zobowiązania dla pracodawcy. Analizując to lepiej mieć dużą firmę z jakąś załogą, a resztę wynajmować. Mniejsze koszty utrzymania, a jak się produkcja zmniejsza to dziękujemy takiej współpracującej firmie. Uścisk dłoni, podziękowanie za współpracę i mamy np. 60 osób za bramą bez zbędnego wypowiadania pracy, odpraw itp. Mówimy do Pana Juzia - właściciela firmy - dziękujemy, Od jutra nie pracujecie. Ale to nie są wszystkie zalety.

Re: MEBLE VOX
Autor: forbres (IP zapamiętane)
Data: 25 Jun 2013 - 10:01:36

Czyli dla pracodawcy fantastycznie dla pracownika gorzej być nie może.

Re: MEBLE VOX
Autor: Guru May (IP zapamiętane)
Data: 27 Jun 2013 - 22:49:43

Tak wygląda niestety rynek pracodawcy w Polsce. Ale to nie wina pracodawców. Oni robią to, na co im nasze Państwo pozwala. Co zrobić. Brak nadzoru i śmieszne kary robią swoje. Do tego dochodzi polska mentalność i mamy otaczającą rzeczywistość. Dlatego albo się dostosujesz, albo zmiana pracy, kraju i jest OK. Musi być! Ceny już mamy światowe więc nie ma co się zastanawiać. Trzeba jechać tam gdzie życie chociaż przypomina normalność. Patologia nie jest naturalna. Tylko w Polsce starają się wyprać ludziom mózgi, że bieda (czytaj 1600 brutto) to coś wspaniałego i powinieneś się cieszyć, że masz pracę. Jedyne co możesz zyskać to depresję i śmierć duszy. Jak człowiek może się rozwijać przy takich zarobkach? Jak realizować podstawowe czynności na tej planecie. Może dla 15 latka na praktyce, mieszkającego z rodzicami to wystarczająca kwota na wyjście do kawiarni, czy na zakup ubrania. Dorosły człowiek jednak, za taką kwotę nie zrobi nic. Dlatego nie wierzcie w to, co oni wam wmawiają, bo sprzedają szafkę z płyty wiórowej za 300 Euro, a tyle płacą netto za miesiąc pracy. Szafka z płyty wiórowej to raczej obciach. Nie wiem za co ludzie płacą, ale to nie mój problem.

Re: MEBLE VOX
Autor: king (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2013 - 23:48:27

Najlepsze jest to ,żę pracownicy którzy "musieli" przejśc do innej firmy dostają już jakieś 3 stówki mniej niż w Voxie. Zastanawia mnie jednak inna sprawa.Jak można kogoś przenieśc do innej firmy bez jego zgody?Co to za kraj ,co to za firma? Guru masz rację żę wiara się nie szanuje,słuchają dyrektorków jak Swinia grzmotu a potem marudzą po kątach.Tyle nas wydymają na ile im pozwolimy.

Re: MEBLE VOX
Autor: pracodawca (IP zapamiętane)
Data: 30 Jun 2013 - 13:18:43

Nie ma czegos takiego jak przeniesienie przymusowe do innej firmy. Zmieniasz pracodawce, musisz mieć z nim umowę o pracę, której nie zaczniesz bez podpisania umowy. Jeżeli ktoś pracuje bez podpisanej umowy to....jest bezrobotny (jeśli wpierw PISEMNIE rozwiązał umowę z Voxem).

Re: MEBLE VOX
Autor: strat (IP zapamiętane)
Data: 30 Jun 2013 - 18:51:01

Szanowny pracodawco. Nie czytałeś mojego postu wyżej. Zmiana pracodawcy może nastąpić z mocy prawa na podstawie art. 23'1 Kodeksu pracy. Warunkiem przejścia pracownika do innego pracodawcy jest nabycie przez nowego pracodwacę zakładu pracy lub jego części. Z pewnych źródeł wiem, że firma VOX przymierza się już do podziału składników majątkowych, tylko nie bardzo wie jak to zrobić. Miota się z tym problemem jak ryba w sieci smiling smiley

Re: MEBLE VOX
Autor: king (IP zapamiętane)
Data: 01 Jul 2013 - 00:15:32

To zapraszamy do VOXA!!!

Re: MEBLE VOX
Autor: marek (IP zapamiętane)
Data: 01 Jul 2013 - 07:27:47

drogi pracodawco ,jest coś takiego kodeks pracy pkt 23. Można kogoś prznieśc bez jego zgody!
Pozdrawiam rozumnych

Re: MEBLE VOX
Autor: Guru May (IP zapamiętane)
Data: 07 Jul 2013 - 22:21:44

Tak wygląda dziki kapitalizm. Gnoisz pracowników zastraszając ich. To bardzo popularne w wielu czarnkowskich firmach. Niby ładne biuro, hala produkcyjna, a mentelność i traktowanie ludzi przypomina Staatssicherheitsdienst (STASI). Spokojnie, to się kiedyż zakończy. Jak ludzie opuszczą ten kraj, to miasto, to zobaczymy co pracodawca zrobi. Nie samym chlebem człowiek żyje i dzisiaj proacodawca powinien to wiedzieć.

Re: MEBLE VOX
Autor: ben (IP zapamiętane)
Data: 29 Aug 2013 - 12:20:44

Niestety znowu wraca najgorsze. Ostatnio mistrzowie dostali propozycję ,albo zakładasz firmę albo za bramę .Głupi kraj,glupie prawo. Firmy oczywiście do 20 osób,redukcje pensji,socjalnego i wszystkiego dookola.Miarka się przebiera!

Re: MEBLE VOX
Autor: marysia st. (IP zapamiętane)
Data: 30 Aug 2013 - 22:19:42

Najsmiesniejsze jest to że dyrektor traci na tym resztkę zaufania pracowników. Cięzko b edzie mu tutaj zostać-sprzedał NAS!!

Re: MEBLE VOX
Autor: wojna (IP zapamiętane)
Data: 31 Aug 2013 - 12:07:38

Jestem za wybuchem III wojny światowej. Wtedy zrobią porządek z tego typu firmami jak VOX czy Steico.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.