Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 21 listopada 2017, wtorek.  Imieniny: Janusza, Konrada, Marii, Reginy, Urszuli, Wiesława

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
naciągacze z Energetycznego Centrum S.A.
Autor: PiterS (IP zapamiętane)
Data: 01 Aug 2013 - 11:58:53

Chcialbym wszystkich ostrzec, ze po Czarnkowie krążą naciągacze z Energetycznego Centrum S.A. którzy proponują tansze rachunki za prąd. Wszystko fajnie, ale po podpisaniu umowy dostaje się nadal poprzednią fakturę oraz drugą z Energetycznego Centrum na której faktycznie są mimnimalnie niższe stawki ALE oplaty stałe wynoszą po kilkanaście złotych więc w ciagu roku zwabiony klient i tak zapłaci 100-300 zł więcej... Oczywiscie jak ktoś chce, niech podpisuje, ale radzę ostrzec starszych znajomych i krewnych, którzy kilka lat temu podpisywali podobne umowy np. z Tele2...

Re: naciągacze z Energetycznego Centrum S.A.
Autor: obserwator (IP zapamiętane)
Data: 02 Aug 2013 - 00:31:20

A no tak chodzili na ul Przemysłowej.Byli tez i u mnie.Posłuchałem jak gosciu ładnie opowiada pare pytań zadałem i znowu posłuchałem jak gościu sie produkuje -trwało to jakieś 10 minut i ładnie podziekowałem zamykając drzwi.Pozdrawiam

Autor: boże bożena (IP zapamiętane)
Data: 02 Aug 2013 - 14:43:15

ciekawe ile osób "złowili"...

Autor: Orbitek (IP zapamiętane)
Data: 02 Aug 2013 - 17:59:34

Już od dawna chodzą po okolicznych wioskach... złowili już sporo , Ci co zdażyli to napisali wypowiedzenia .

Autor: julka169 (IP zapamiętane)
Data: 04 Aug 2013 - 01:02:50

Ciekawa jestem dlaczego moderator nie akceptuje pozytywnych komentarzy... moze ktos inteligentny z konkurencji kontroluje te forum i tak naprawde wprowadza ludzi w bład aby nie tracic klientów.. żenada

Autor: kolo (IP zapamiętane)
Data: 04 Aug 2013 - 10:08:36

Ludzie powinni wreszcie nauczyć się nie kupować i nie podpisywać nic od domokrążców bo każdy taki właśnie osobnik jest oszustem. Czyli zamykamy drzwi albo klepiemy miche gościowiwinking smiley

Autor: julka169 (IP zapamiętane)
Data: 06 Aug 2013 - 01:04:47

Ja osobiscie korzystam z usług Energrtycznego Centrum i jestem bardzo zadowolona.. mam mniejsze rachuneczki.. a poza tym to ludzie którzy tam pracuja to sa młodzi i ogarnięci... da sie z nimi porozmawiac... a poza tym to operator czyli enea informował o tym tylko ze ludzie nie czytaja takich informacji bo maja to gdzies... i dlatego docieraja do klientów osobiscie zeby w normalny sposób wytłumaczyc o co chodzi... ale to juz wasz problem jak z tego nie skorzystaliscie...doceniam ich prace bo trzeba miec cierpliwosc do takich negatów...

Autor: Energetyk (IP zapamiętane)
Data: 06 Aug 2013 - 19:15:54

Julka169 to typowy polaksmiling smiley EC rąbie ją od przodu i od tyłu na kasę, a ona mówi że ma niskie rachunki i do tego jest jeszcze zadowolona hehe. Coś ci wytłumaczę Julka... Energię elektryczną masz od ENEA nie zależnie od tego czy masz umowę z EC czy nie. EC to nic innego jak poprostu zwykły pośrednik który musi też mieć jakiś zysk i marżę za te "pośrednictwo" z ciebie ściąga więc jakie niskie rachunki???

Autor: Miłosz Niedźwiecki (IP zapamiętane)
Data: 07 Aug 2013 - 10:24:10

Witam

Polecam Wam art. dot. właśnie Energetycznego Centrum z Radomia.

25.09.2012
[www.uokik.gov.pl]

18.01.2013
[www.uokik.gov.pl]

"Zgodnie z prawem konsumenci, którzy zawierają umowę poza lokalem przedsiębiorcy np. poprzez akwizytora składającego wizytę w domu, mają prawo do odstąpienia od niej w ciągu 10 dni. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest poinformowanie o tym konsumenta i wręczenie mu formularza ułatwiającego odstąpienie od umowy.

EC z Radomia w tamtym okresie tego nie robiła i w opinii Urzędu zaniechanie przez spółkę obowiązku wręczenia wzoru oświadczenia odstąpienia od umowy mogło utrudniać konsumentom korzystanie z przysługującego im prawa do rezygnacji z kontraktu.

Ciekawy artykuł znajduje się na stronie poniżej
[konsumentwsieci.pl]

A jak rozwiązać umowę z EC z Radomia opisuje także Blog Pana Dawida (zamieszcza również na Blogu wzory pism):
[sarysz.pl]

Wiecie jak działają przedstawiciele, bo to opisujecie. Co jeszcze warto wiedzieć?
Jak już podpiszemy umowę, zgadzamy się na zerwanie umowy u dotychczasowego dostawcy.
Następnie musimy podpisać nową umowę z Enea o dystrybucję. Czyli będziemy otrzymywać dwie faktury.
1. Fakturę za dystrybucję od Enea
2. Fakturę za prąd, (ale prognozowaną płatną z góry)
Ważne - do faktury prognozowanej za prąd zazwyczaj są dołączone dodatkowe umowy takie jak ubezpieczenie, (co moim zdaniem już zwiększa opłaty za rachunki).
Oczywiście każdy może z tego pakietu zrezygnować i opłacać tylko prąd.

Czy wyjdzie taniej?

Jak już podpiszemy umowę z EC z Radomia i np. po 3 miesiącach stwierdzimy, że rezygnujemy to w umowie jest zapis mówiący o karze umownej. Nie jest zapisane ile zapłacimy 500 zł czy 600 zł , ale jest pokazany wzór jak to obliczyć.

Opłata jednorazowa = cena brutto za 1 kWh wskazana w Cenniku sprzedawcy obowiązującym na dzień zawarcia umowy dla umów zawieranych na czas nieokreślony tj. 0,4293 - cena brutto za 1 kWh wskazana w Cenniku sprzedawcy obowiązującym odbiorcę tj. 0,3376 * liczba pełnych miesięcy pozostałych do końca okresu, na jaki została zawarta umowa liczonych od dnia, w którym umowa zostanie rozwiązana tj. np. 54*1/12 zadeklarowanego przez Odbiorcę w § 3 umowy zużycia energii elektrycznej (miesięczne zdeklarowane zużycie energii elektrycznej np. 8178 kWh/12 miesięcy=681,50).

Zapis matematyczny:
(0,4293-0,3376x54(miesiące pozostałe do końca umowy)x 681,5= 3374,65 zł kary umownej.

Autor: kazio (IP zapamiętane)
Data: 10 Sep 2013 - 21:13:40

to jest banda

Autor: Marta82 (IP zapamiętane)
Data: 11 Sep 2013 - 10:31:16

Dlatego ja od domokrążców kupuję tylko ziemniaki.

Autor: yob (IP zapamiętane)
Data: 11 Sep 2013 - 19:10:43

off topik...właśnie mi się dowcip przypomniał o ziemniakach:

Ojciec z synem handlują ziemniakami po osiedlach. Zajeżdżają na podwórko i wołają "Ziemniaki! Ziemniaki!" Z drugiego piętra wychyla się kobieta i mówi, że chce.
- Ile?
- Cztery worki.
- Synu idź - mówi ojciec.
Na górze babka pyta: - Dobra. Ile płacę?
- 200 zł.
- Hmm, nie mam tyle, ale pan jest dorosły, mi też niczego nie brakuje, może seks?
- Hmm, wie pani, musiałbym się skonsultować z tatą.
- Ale, no wie pan, przecież pan jest dorosły, po co takie pytania?
- Jednak wołałbym zapytać.
- Ale dlaczego?
- No bo w zeszłym roku przedmuchaliśmy 8 ton.

Autor: POLARIS (IP zapamiętane)
Data: 08 Oct 2014 - 21:51:56

Julka169 to twoj wiek wiec nie dziwi mnie ze cie rąbią na kase dobrze ci Energetyk napisał a ja dodam od siebie że coś z tobą nie tak EC TO POŚREDNIK WIEC PŁACISZ POŚREDNIKOWI JAK I ENEI A JAK MASZ ZA DUZO KASY TO PRZEKAZ JE NA POMOC DLA INNYCH ZROBISZ DOBRY UCZYNEK

Autor: X (IP zapamiętane)
Data: 08 Apr 2015 - 07:25:51

UWAGA na Energetyczne Centrum sa to zlodzieje od grudnia nie moge doprosic sie o zwrot nadplaty wprawdzie umowe znimi mam juz rozwiazana poniewaz kilakakrotnie ja naruszyli zmieniajac o czym zapomnieli mnie poinformowac wysylam ta informacje gdzie sie da aby ludzie nie dali sie nabrac na ta ich rzekomo rzetelna firme oburzony klient

Autor: dobraszka (IP zapamiętane)
Data: 27 Feb 2017 - 11:30:12

Jeśli ktoś potrzebuje więcej czasu na zastanowienie może spokojnie umówić się na kolejny termin na podpisanie umowy. Wiec to jest moim zdaniem bardzo dobre rozwiazanie jesi c

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.