Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 17 października 2017, wtorek.  Imieniny: Ignacego, Lucyny, Małgorzaty, Mariana, Wiktora

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Opłaty za parking przy Banku BS i innych miejscach w mieście
Autor: elix (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2016 - 19:20:14

Witam!
Czy naliczanie opłat parkingowych w wyznaczonych miejscach w mieście(np. przy BS Czarnkowie) jest zgodne z prawem jeśli one nie spełniają wymagań ustawowych?
"Na mocy nowelizacji rozporządzenia wykonawczego, która weszła w życie w dniu 14 lutego 2014 r. w strefie oznakowanej znakiem D-44 miejsca dla postoju pojazdu samochodowego wyznacza się jednocześnie znakiem pionowym D-18 oraz adekwatnymi znakami poziomymi: P-18 &#8222;stanowisko postojowe&#8221; , P-19 &#8211; &#8222;linia wyznaczająca pas postojowy&#8221;, P-20 &#8211; &#8222;koperta&#8221;, P-24 &#8211; &#8222;miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej&#8221;.
P-18 "Stanowisko postojowe"

P-18 &#8222;Stanowisko postojowe&#8221;
P-19 Linia wyznaczająca stanowiska postojowe

P-19 Linia wyznaczająca stanowiska postojowe

Oznacza to, że naliczanie opłaty za postój (a także opłaty dodatkowej) nie jest możliwe, jeśli miejsce parkowania zostało oznakowane jedynie znakiem pionowym lub jedynie znakiem poziomym."
W myśl tego rozporządzenia naliczanie opłat przy banku BS w Czarnkowie jest niezgodne z prawemsmiling smiley

Re: Opłaty za parking przy Banku BS i innych miejscach w mieście
Autor: Kasia (IP zapamiętane)
Data: 10 Mar 2016 - 10:15:00

Elix masz słuszną rację!Miejscem parkingowe, za które pobiera się pieniądze musi być odpowiednio oznaczone tzn. musi mieć znak pionowy "P" i wytyczone kolorem białym miejsca parkingowe. Dotyczy to również stref gdzie stoją parkomaty. W naszym mieście nie wszystkie parkingi spełniają te warunki!!!

Autor: mati (IP zapamiętane)
Data: 11 Mar 2016 - 13:49:17

Ludzie są nieświadomi tego i płacą za parkowanie a nawet za mandaty. Miałem podobną sytuację będąc w Łodzi, postawiłem auto i poszedłem na zakupy. Po powrocie widniała kartka za moją wycieraczką, na której była prośba o kontakt ze strażą miejską. Jak się okazało straż miejska chciała ukarać mnie mandatem, lecz ja odmówiłem i sprawa trafiła do sądu. Dowodem w sprawie były wykonane przeze mnie zdjęcia zaparkowanego mojego samochodu. Parking nie był odpowiednio oznaczony, więc sąd przyznał mi rację i sprawę umorzonosmiling smiley
Ludzie walczcie o swoje prawa!

Autor: elix (IP zapamiętane)
Data: 13 Mar 2016 - 18:48:13

Parking przy Urzędzie Miasta Czarnków z parkomatem jest również niewłaściwie oznakowany(nie ma wymalowanych kolorem białym miejsc parkingowych}a co za tym idzie niesłusznie pobierane opłaty za parkowanie w tym miejscu.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.