Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 23 września 2018, niedziela.  Imieniny: Berty, Bogusława, Liny, Tekli

R E K L A M Afree counters


Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Komunikacja miejska
Autor: Wyborca (IP zapamiętane)
Data: 13 Jan 2018 - 20:06:59

Zgadza się. Tam w Lubaszu jest wójt. Nie zmienia to faktu że powinny zostać wszczęte rozmowy w sprawie komunikacji miejskiej z gminą Lubasz. Co do prędkości oczywiście że chodzi o jazdę w nocy. W dzień nie da się jechać szybciej jak 30-40 km/h bo są korki. Miasto musi się otworzyć na inwestorów. Obwodnica powstała również po to aby mogły tam powstać firmy i mieszkania. Obecnie nic tam się nie dzieje. Dla przykładu w Wągrowiec przy obwodnicy powstało mnóstwo nowych firm i mieszkań. Czarnków upada i widać to gdy porównania się go do innych miast powiatowych w okolicy. Są potrzebne zmiany aby w naszym mieście wszystkim żyło się lepiej.

Re: Komunikacja miejska
Autor: obserwator (IP zapamiętane)
Data: 14 Jan 2018 - 12:32:33

"Wyborco" nic trudnego - ujawnij się - startuj w wyborach na Burmistrza.Może wygrasz, może będziesz miał najlepszy program, przekonasz mieszkańców Czarnkowa że to Ty właśnie będziesz najlepszym kandydatem na te stanowisko a jak zostaniesz już Burmistrzem czas zweryfikuje co osiągniesz.Łatwo dawać za przykłady większe miasta ościenne typu Oborniki ,Wągrowiec itp.które są położone bliżej Poznania - to tez wpływa na płace, rozwój i życie mieszkańców.Mimo to Czarnków jest ładnym miastem - mieszkam w nim już 40 lat i widzę jak się zmienia i nie widzę żeby upadało.

Re: Komunikacja miejska
Autor: wyborca (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2018 - 21:43:38

Wągrowiec leży w takiej samej odległości od Poznania jak Czarnków. Oba miasta były w woj. pilskim. Wystarczy spojrzeć dzisiaj jak wiele dzieli oba miasta. Wągrowiec się rozwija a była to kiedyś dziura totalna. Czarnków stoi praktycznie w miejscu lub ewentualnie rozwija się o wiele wolniej co widać na przestrzeni obu miast. Podobna sytuacja jest w Chodzieży z której jest podobna liczba kilometrów do Poznania. To miasto również się rozwija o wiele szybciej niż Wągrowiec. Dlaczego tak jest? Dlatego że włodarze tych miast stawiają na transport publiczny i komunikację. W Chodzieży jest DK11 a w przyszłości S11 a w Wągrowcu bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznaniem. My mamy tylko niewiele znaczącą DW178 i prawie nic nie znaczącą DW182. Połączenie kolejowe już dawno zostało rozwalone i dzisiaj jest tylko linia towarowa z prędkością maksymalna 20-30 km/h. Miasto powinno poczynić starania aby DW178 zamienić na drogę krajową. Trzeba też szybko reaktywować kolej zanim linia nie będzie zamknięta. Dzisiaj z naszego miasta do Poznania dojechać komunikacją publiczną praktycznie dojechać się nie da. Istnieje połączenie autobusowe ale to jest drogie i wolne a do tego autobusy jeżdżą bardzo rzadko. Dopóki nie będzie dobrej komunikacji z Poznaniem miasto rozwijać się nie będzie na takim poziomie jak mogłoby się rozwijać. Musimy też odejść od Piły bo ta nam nic nie da bo Piła jest prawnie takim samym miastem powiatowym jak Czarnków a zacząć obracać się w stronę Poznania. Tak zrobił Wągrowiec i sporo na tym zyskał. My też możemy zyskać ale trzeba działać w tej sprawie.

Re: Komunikacja miejska
Autor: wyborca (IP zapamiętane)
Data: 20 Jan 2018 - 14:30:16

Kolejne miasto w okolicy po Chodzieży zakupie nowoczesne autobusy miejskie. Tym razem jest to Wągrowiec. A Czarnków? U nas jeździ stary zdezelowany tabor który już nie powinien jeździć. Ciekawe co na to ITD? Unia Europejska dofonansowała i dalej dofinansowuje zakup autobusów oraz budowę centrum przesiadkowego. Nasz stary pseudo dworzec mógłby zostać zamieniony na zintegrowane centrum komunikacyjne z prawdziwego zdarzenia. Skoro miasto jest bogate to najwyższy czas przeprowadzić taką inwestycje. Tymbardziej że można dostać duże dofinansowanie z zewnątrz. I tutaj apel do władz. Pora już obudzić się z zimowego snu i wziąć się solidnie do pracy aby nam mieszkańcom żyło się lepiej w naszym mieście.

Re: Komunikacja miejska
Autor: podroznik (IP zapamiętane)
Data: 25 Jan 2018 - 14:52:07

Również uważam, że kolej powinna zostać reaktywowana. Obecnie podróż autobusem do Poznania to koszt ok 25zł w jedną stronę, przy czym trwa ona nierzadko ok 2.5h. Reaktywacja kolei najprawdopobniej równałaby się ze zamknięciem kursowania PKS-u Wałcz w naszym rejonie i w tym miejscu miasto miałoby pole do popisu wchodząc z komunikacją miejską dojeżdżającą do miejscowości z których pochodzą uczniowie uczęszczający do czarnkowskich szkół.

Re: Komunikacja miejska
Autor: nazwa_użytkownika (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2018 - 14:56:28

Czy w związku ze smogiem komunikacja miejska w Czarnkowie jest darmowa?

Re: Komunikacja miejska
Autor: Xyz (IP zapamiętane)
Data: 15 Mar 2018 - 13:41:06


Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.