Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 16 października 2018, wtorek.  Imieniny: Aurelii, Florentyny, Gawła, Ludmiły, Marty

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Wypadki na drodze 178
Autor: kardiowersja (IP zapamiętane)
Data: 12 Jan 2018 - 08:16:59

Witam serdecznie,
jestem spoza powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, ale w grudniu 2017r. doznałam wypadku samochodowego na drodze 178, pomiędzy Czarnkowem, a Obornikami.
Nie pamiętam dobrze przebiegu drogi, ale chodzi mi o odcinek drogi okolony z obu stron rowami, wypełnionymi kamieniami. W wyniku poślizgu wylądowałam samochodem w rowie na boku.
Słyszałam, że jeśli chodzi o wypadki i poślizgi to newralgiczna część trasy, nawet od samych policjantów i podobno widok auta w tamtych rowach to "nic zaskakującego". Jak Państwo oceniają ten odcinek? Czy mają Państwo jakieś nieprzyjemne doświadczenia lub mają pomysł co może być przyczyną takiego prowypadkowego charakteru tego odcinka trasy?
Chciałam się zapytać czy mają państwo wśród swoich rodzin, znajomych historie wypadków na tym odcinku, wypadków czy to kolizji, przypadków lądowania w opisanym rowie.
Pozdrawiam,
Kardiowersja

Re: Wypadki na drodze 178
Autor: Moto on (IP zapamiętane)
Data: 12 Jan 2018 - 13:15:19

Witam jeśli chodzi o nową część obwodnicy miasta Czarnkowa to zasada jest taka, Iż problemy na tym odcinku mają zazwyczaj kierowcy z poza powiatu cz-trz którzy przeginają pałę (w kwestii prędkości i brawury) widząc kawałek nowej szerokiej drogi i kończą w rowach... zdrowia życzę i opanowania za kółkiem.

Autor: Mirosław (IP zapamiętane)
Data: 13 Jan 2018 - 20:31:52

Ja już tam jechałem 160 km/h i do rowu nie wjechałem. Oczywiście test był przeprowadzony przy dobrych warunkach pogodowych w porze nocnej. Prawidłowo tam jest do 100 km/h na odcinku z pasem zieleni dzielącym drogę i 90 km/h na pozostałych odcinkach. Oczywiście można jechać szybciej ale robi się to na własną odpowiedzialność. Szkieły często stoją przy wiadukcie pomiędzy rondem DW178/DW182 a węzłem Białężyn. Tam warto zwolnić bo jest zakręt i gdy ich zobaczymy na hamowanie jest już za późno. Co do całej drogi z Obornik do Wałcza jest ona wypadkogenna. Najwięcej zdarzeń jest pomiędzy obwodnicą Czarnkowa a obwodnicą Obornik. Mało kto zwalnia w wiochach więc wypadki być muszą. Przykładem jest Dąbrówka Leśna kawałek za Obornikami. Ta często dochodzi do zdarzeń drogowych. Powodem ich jest zawsze nadmierna prędkość.

Autor: Kapitan Żbik (IP zapamiętane)
Data: 17 Jan 2018 - 17:19:08

Popieram wypowiedź Moto ON. kardiowersja napiszę krotko..... Nie dostosowałaś prędkości do warunków ruchu.... Do Mirosław gdzie Ty tam masz ograniczoną predkość do 100 km/h ????? na W 178 jest do 90 km/h...... Do zobaczenia na W 178 winking smiley)) aha te szkieły za " Chwilę" Cię namierzą nowym sprzętem więc nie szalej do 160 km/g Pozdro winking smiley)))

Autor: Czytelnik/Obserwator (IP zapamiętane)
Data: 17 Jan 2018 - 21:35:32

Kapitan Żbik Ty to chyba sam z POLICJI jesteś skoro tak we wszystkich swoich wypowiedziach na forum, zapewniasz każdego, że się pojawią. Gdzie, by nie spojrzał, tam policją obiecujesz.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.