Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 11 grudnia 2018, wtorek.  Imieniny: Daniela, Danuty, Sabiny, Stefana, Waldemara

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Remonty
Autor: Kierowca (IP zapamiętane)
Data: 26 Jul 2018 - 19:07:42

Dobrze że robione są remonty w Czarnkowie bo miasto pięknieje przez nowe inwestycje. Dlaczego jednak nikt nie oznakował porządnie objazdow. Kto odpowiada za oznakowanie objazdow. Czy wreszcie ten obskurny dworzec PKS zostanie przeniesiony lub zlikwidowany (tak już nikt nie jeździ pks'ami bo są drogie i jest ich mało). Co z ul. Kościuszki? Remont jest potrzebny natychmiast. Mam nadzieję że administrator opublikuje post bo ostatnio ma problem z publikacją postów.

Re: Remonty
Autor: Matrix (IP zapamiętane)
Data: 28 Jul 2018 - 08:09:16

Nasza lokalna wladza duzo tylko mowi ! Chcieli robic strefe wypoczynku kolo mostu , park z amfiteatrem mial byc skończony rok temu , a kosciuszki mieli konczyc w tym roku o zmartwie cie bo sa juz naznaczone moejsca na nastepne latatnie i flekowanie dziur . Swoja droga chce zauważyć ze wszystkie inwestycje jak.juz sa to od ronda w stronę centrum a o reszcie zapomnieli

Autor: Nie wiem co tu wpisać (IP zapamiętane)
Data: 21 Aug 2018 - 13:26:34

Na Kościuszki powinno być ograniczenie prędkości do 30 km/h i znaki nierówna droga lub próg zwalniajacy. Tam nie da się jechać szybciej jak 40-50 km/h. Jak się pojedzie szybciej to wszystko lata w samochodzie a i samochód dostaje w d***. WZDW ma gdzieś czarnkow bo drogi 181 i 182 to czwartorzedne drogi krajowe lub trzeciorzedne wojewódzkie. Nikt nie będzie wydawać dużych pieniędzy na lokalne i prawie nic nie znaczące drogi. Jedynym wyjściem jest dofinansowanie remontu przez miasto ale urzędnicy chyba o tym zapomnieli. Ja wolę jechać parkową i wroniecką do ronda Pawła II niż dziurawa i wiecznie zakorkowana przez sygnalizacje koło media expert Kościuszki.

Autor: Andrzejj (IP zapamiętane)
Data: 01 Sep 2018 - 19:19:31

uwierzcie ,że da się jeździć szybciej.Ciezarowki wożące drewno do Steico w nocy potrafią i 80 wyciągnąć.spać się nie da a w mieszkaniu są takie wstrząsy że szok.na rondzie też nie zwalniają.policja natomiast patrzy na to i nic z tym nie robią ,a tiry jeżdżą ile wlezie przed ich posterunkiem śmiejąc się z nich!!!Obiecali remont drogi w tym roku i progi zwalniające, ale jak zawsze wyszło, że łatają już załatane dziury.

Autor: Qutoe (IP zapamiętane)
Data: 03 Sep 2018 - 20:22:59

Jak będą wybory to trzeba będzie odsunąć od władzy tych co obiecali przebudowę ul. Kościuszki.

Autor: zuza (IP zapamiętane)
Data: 04 Sep 2018 - 14:45:43

Chcialabym sie tylko dowiedzieć, co to za inżynier geniusz wymyślil to rondo kolo PKS? To jest jakas parodia a nie rondo.

Autor: szakalaka (IP zapamiętane)
Data: 05 Sep 2018 - 13:20:44

Rondo może i śmieszne ...ale myślę, że się sprawdzi ...ludzie nie potrafili sie poruszać na tym skrzyżowaniu ...np. w przypadku gdy gdy samochody miały sie minąć...samochód X jechał od gminy i skręcał na Romanowo - samochód Y jechał od strony ul. Poznańskiej i skręcał na Rzemieślniczą ...jedni próbowali sie zajeżdżać, inni sobie grozili ...to były dopiero parodie ...PKS zostaje?winking smiley

Autor: Yob (IP zapamiętane)
Data: 06 Sep 2018 - 14:14:15

Zuza, parodia by była gdyby rondo było w pionie. Ciesz się że jest jak jest bo na rondzie koło browary to kretyni drifterzy na nic uwagi nie zwracaja. Na tak małym rondzie jękiem jest koło PKSu to przynajmniej spokój w nocy będzie.

Autor: sev (IP zapamiętane)
Data: 06 Sep 2018 - 15:21:11

No ten co te rondo projektował to chyba po OHP-ie był. Jechałem dziś przez to rondo z przyczepką... No nie da się przejechać trzeba walić środkiem. Mam pytania do tego mistrza projektu - dlaczego na narożniku koło żabki jest takie szerokie zakole? Dlaczego wysepki dzielące pasy ruchu przed rondem są takie szerokie, że ledwo idzie się zmieścić zjeżdżając z ronda? I dlaczego zjeżdżając po łuku z ul. Wronieckiej trzeba zjeżdżać do prawej (wiadomo że jest tam wysepka) ale nie szło tego rozwiązać inaczej?

Autor: śmietana (IP zapamiętane)
Data: 07 Sep 2018 - 09:41:15

a mi się to rondo podoba, chociaż nie trzeba stać na tych durnych światłach

Autor: klara (IP zapamiętane)
Data: 07 Sep 2018 - 20:03:36

Rzeczywiście, rondo małe i wąskie jak....Remonty, brak oznakowań....a ulica Kościuszki-tam powinna być już dawno nowa nawierzchnia.

Autor: czarnkowianin (IP zapamiętane)
Data: 09 Sep 2018 - 15:11:52

W/s remontu ul. Kościuszki. Wystarczy poszukać w internecie na ten temat jaki jest plan a nie pisać bzdury. Po1sze ,do konca 2018 roku ma być skompletowana dokumentacja techniczna dot. remontu a nie skończony remont!! Po 2gie remont przewiduje wymiane całej infrastruktury pod ziemią a nie tylko nawierzchni . Po 3cie zarzadcą drogi jest WZDW w Poznaniu a nie władze miasta i to WZDW decyduje o kolejności remontów. Po 4te remont ma być wykonany w dwóch etapach ,ale najpierw trzeba ogłosić przetarg i wyłonić wykonawce więc myślę, że 2019 rok to realny termin ROZPOCZĘCIA robót.

Autor: xc60 (IP zapamiętane)
Data: 12 Sep 2018 - 16:06:41

czarnkowianin temat przebudowy kosciuszki ciagnie sie juz 2 lata... w 2017 burmistrz podał takie info

"Aktualnie cały czas trwa projektowanie, uzgodnienia itp. Dokumentacja techniczna uzgadniana jest również z Miejską Kanalizacją i Wodociągami i uwzględnia konieczne przebudowy sieci.

Przewiduje się, że w bieżącym roku zostanie zakończony proces projektowy wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie robót. Roboty budowlane mają się zacząć w roku 2018, z tym że nie jestem wstanie określić precyzyjnie daty. Na dzisiaj wszystko przebiega zgodnie z planem a niecierpliwym mogę powiedzieć, że jest to bardzo skomplikowany i pracochłonny proces. "

takze nie powiedzialabym ze bardzo realny jest ten 2019... skoro juz od 2017 roku zbieraja sie za projekt i nie moga skonczyc... ale pewno jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.... po co inwestowac w takie miasteczka lepiej naokoło poznania sobie drogi wyremontować....

Autor: Gośka (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2018 - 11:01:37

Trzeba dostarczać do wzdw faktury za uszkodzone pojazdy na tej drodze i wytaczać procesy cywilne najlepiej w E-sądzie w Lublinie bo tam wyroki idą z automatu i nie ma żadnych przesłuchań. Najpierw jednak musimy wysłać fakturę i wezwanie do zapłaty do wzdw. Oni zazwyczaj to olewają. Po 30 dniach ten sam zestaw wraz z pozwem wysyłamy do E-sądu. Można też wysłać przez internet. Opłata za pozew wynosi 30 złotych. To trzeba zapłacić od razu ale można zaznaczyć w pozwie zwrot tej kwoty. Po około miesiąca wydawany jest wyrok z automatu. Nikt nie sprawdza co jak i kiedy. Wzdw ma dwa tygodnie na wypłatę środków. Może się też odwołać ale jak wpiszemy w pozew w miarę normalną kwotę to raczej tego nie zrobi. W odwołaniu musi też wskazać co jest nie tak w pozwie co w ich przypadku będzie bardzo trudne bo musieliby napisać że np. droga nie należy do nich co oczywiście byłoby oszustwem. Gdy w ciągu dwóch tygodni wzdw nie zapłaci można wynająć zielonka a ten z ich konta przekaże nam tyle co chcieliśmy w ciągu kilku dni. Wygląda to trochę skomplikowane ale działa co sprawdziłam na własnej osobie.

Autor: czarnkowianin (IP zapamiętane)
Data: 14 Sep 2018 - 19:55:40

Szanowny xc60. Proszę się zapoznać z materiałem zawartym w linku /wzdw.pl/inwestycje/wrpo-2/2015-2/ .Nie tylko wokół Poznania coś się dzieje, choć mogło by więcej oczywiście. Ul Kościuszki jest ujęta w tych planach dw 182. Pozdrawiam

Autor: Matrix (IP zapamiętane)
Data: 27 Sep 2018 - 08:55:46

[www.czarnkow.pl]. link z dnia 26.09.18 ciekawe co.na to.nasi radni , bo z tego co widze to 80%inwestycji jest za mostem

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.