Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 stycznia 2020, niedziela.  Imieniny: Erwina, Henryka, Mariusza, Marty, Sary

R E K L A M Afree counters


Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Gość 007 (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2019 - 12:47:44

Czy i kiedy powstanie usługa roweru miejskiego w Czarnkowie. Nabudowano dróg rowerowych a nie każdego stać na rower lub nie chce go kupować bo mogą go skraść gdzieś "na mieście".

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2019 - 13:57:20

O ile się orientuję, rower można wypożyczyć na Marinie, natomiast budowanie przystanków rowerowych w mieście, gdzie właściwie wszędzie można dorzucić beretem, wydaje się nieuzasadnione, nie tylko ekonomicznie, ale również zdroworozsądkowo.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Gość 007 (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2019 - 16:06:32

Właśnie stacje roweru miejskiego mają sens tymardziej, że komunikacja miejska nie istnieje. Ja osobiście będę korzystać gdy powstanie CRM.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Heh (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2019 - 17:20:32

Jak zwykle odpowiedź od nie omylnej i najmądrzejszej Czarnkowianki... I ten twój zdrowy rozsądek. Pozazdrościć!

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2019 - 17:02:15

Kocham takich, którzy nie mając nic mądrego do powiedzenia w temacie, czynią prywatne wycieczki. A swoją drogą nieomylny pisze się razem.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Bally (IP zapamiętane)
Data: 15 Apr 2019 - 18:35:59

Artykuł dla tych, którzy uważają że rower miejski jest bezsensu. [szamotuly.naszemiasto.pl]

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Heh (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2019 - 00:48:54

Nie łap za słówka konserwatystko. Najlepiej nic nie zmieniajmy "bo przecież nic się nie opłaca". Jakby ludzkość miała takie podejście jak ty Majka i duża liczba naszych mieszkańców nasza cywilizacja zatrzymała się w epoce kamienia łupanego.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Mrxmry (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2019 - 05:58:38

Ale to jest Czarnków

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2019 - 12:52:19

Trzeba mierzyć siły na zamiary. Porty lotnicze w Radomiu czy Modlinie borykają się z problememi finansowymi, a dodatkowo mówi się o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, coraz mniej osób przychodzi na stadiony wybudowane na Euro, wiele miast chętnie pozbyłoby się krytych pływalni pożerających nawet 1/4 budżetu. Zresztą ten ostatni przykład jawi się wyjątkowo jaksrawio po ostatniej podwyżce cen biletów na czarnkowski kompleks. Uniosły się słowa oburzenia i groźby wyjzdów do Lubasza, a przecież trudno porównać 10 zł za bilet całodzienny do nawet 16 zł za bilet godzinny na krytych pływalniach. Zresztą, żeby daleko nie szukać nietrafionych inwestycji wysrczy spojrzeć na wspomniany Lubasz i nieczynną od wielu sezonów zjeżdżalnię, która, jak słyszałam, w tym roku ma zostać definitywnie rozebrana. Oczywiście można w Czarnkowie rozmawiać na temat wypożyczalni rowerów, samochodów albo nawet czarteru samolotów. Można myśleć o komunikacji miejskiej, czy reaktywacji linii kolejowej. Wszystko jednak po dogłebnej analizie bez emocji. Cudownie byłoby jeździć pociągiem do Poznania, ale jeżeli cena biletu przekroczy koszt paliwa samochodu średniej pojemności, podróż będzie trwała dajmy na to 3 godziny z przesiadkami, a w Poznaniu i tak trzeba będzie jeszcze dojść lub dojechać w wybrane miejsce, to kto się na to zdecyduje? I pytanie najważniejsze, kto za to wszystko będzie płacił i jakim kosztem to się odbędzie? Łatwo siedzieć przed komputerem w kapciach przy herbatce i wymyślać fantastyczne projekty, które natychmiast zrobić ma... ktoś.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: 11Obserwator (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2019 - 14:59:45

Z tego co pamietam to jeden radny z Kww Jacek klimaszewski miał pomysł stworzenia rowerów miejskich. Był to okręg chyba Kościuszki zamkowa kanonikathiela. Ale wygrał inny radny ktory prze ostatnie kilka lat nic nie zrobił.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: 11obserwator (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2019 - 15:48:42

Majka koszt rowerów miejskich nie przekracza jednorazowej inwestycji max 200 tys . Mieszkańcy mogliby używać rowerów zamiast ko,ubikacji miejskiej ktora jutro dla czarnkowa niby zrobiło 2 tygodnie przed wyborami . Gdzie sa teraz te autobusy ? A moze lepsza inwestycja było boisko nad Notecią na terenach ktore sa zalewane ? I jest niebezpieczeństwo ze dziecko wpadnie do rzeki bawiące sie tam . Jeżeli porównujesz cos do jakiegoś portu lotniczego to po prostu pozdrawiam . Masakra

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2019 - 13:48:23

Jak grochem o ścianę, ale trudno się dziwić, bo jak widzę dyskusja nie jest merytoryczna, a górę biorą polityczne emocje. Dodatkowo wilelu zarzutów nie rozumiem i w takiej sytuacji nijak nie potrafię się do nich odnieść. Na przykład nie wiem, czy można użyć roweru zamiast nokautu albo, tym bardziej, toalety, ja bym nie potrafiła, niemniej posiadających takie umiejętności zachęcam do wzięcia udziału w programie 'Mam talent". Niemal na połowie swojej długości ścieżka pieszo - rowerowa wiedzie bliżej rzeki niż znajduje się wybudowany kompleks sportowy, dzieci po prostu powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Czy była to dobra inwestycja? O tym akurat też nie jestem przekonana. Kupno rowerów, wiat, stojaków itp., to nie jest inwestycja jednorazowa, potrzebne są przeglądy, naprawy, wymiany, a jej koszt zależy od wielkości projektu, więc trudno podawać sztywna kwotę. I na koniec, porównywać można wszystkie miasta pod względem nietrafionych inwestycji, zmienia się tylko skala.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Heh (IP zapamiętane)
Data: 28 Apr 2019 - 18:45:16

Majka, weź ty kobieto przestań wypisywać te swoje pierdu pierdu. W tym mieście jest tylu malkontentów, że na forum ich nie potrzeba. Jest jedna zasada, że jak nie zaryzykujesz to się nie przekonasz. A to, że ty widzisz wszędzie nietrafione inwestycje jest spowodowane zapewne twoim podeszłym wiekiem. Także moja rada idź do koscioła, na tace rzuć. Wypelnisz czas czymś innym, a nie wypisywaniem pierdół wyssanych z palca żeby podeprzeć swoje dziwne teorie.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Aleks (IP zapamiętane)
Data: 29 Apr 2019 - 14:22:18

Majka, nie ma co kopać się z koniem. To tak jak w powiedzeniu "Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". Heh trzy razy zabierał gołos w dyskusji i 3 razy nawet nie liznął tematu, skupiając się wyłącznie na personalnych docinkach. Warto?

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Heh (IP zapamiętane)
Data: 29 Apr 2019 - 15:45:44

A, czy ktoś się kłóci? To tylko moja opinia. Ty pierwszy wyjechałeś z "IDIOTĄ". Więc kto tu jest tym idiotą Aleks?

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Aleks (IP zapamiętane)
Data: 29 Apr 2019 - 16:53:50

Uwielbiam mieć rację. :-)

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 29 Apr 2019 - 17:24:16

Należy zapamiętać, jak kogoś wyzywa się od stetryczałych starców i moherów - jest to opinia, jak przytoczy się powiedzenie - jest to obraza. Jak Kali kraść krowę, to jest dobrze, jak Kalemu kraść krowę, to jest źle. Co do ogółu Aleks zgadzam się z Tobą, natomiast uważam, że edukować warto zawsze i wszędzie, nawet jeżeli istnieje podejrzenie, że prędzej nauczyłoby się Świteziankę amebę. Drogi Heh, jeżeli chcesz ryzykować, rób to własnymi pieniędzmi. Twierdzisz, że wypożyczalnia rowerów w Czarnkowie to złoty interes, otwórz ją i zbijaj kokosy na złość malkontentom z forum. Poczekam.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: nieznam (IP zapamiętane)
Data: 30 Apr 2019 - 09:47:57

Po to płacimy podatki aby miasto inwestowało w ludzi. Niestety w Czarnkowie tak nie jest. Tutaj inwestuje się dla wybranych. Przykładem jest marina z której zwykły człowiek nie skorzysta.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: nieznane (IP zapamiętane)
Data: 03 May 2019 - 16:56:24

Najpierw niech ludzie nauczą się jeździć po ścieżkach rowerowych, a nie po chodniku po drugiej stronie, lub normalnie po asfalcie, a później miasto niech myśli o możliwości wypożyczenia rowerów.

Re: Czarnkowski Rower Miejski
Autor: Użytkownik (IP zapamiętane)
Data: 11 May 2019 - 14:18:55

Czyżby Majce skonczyly się argumenty?

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.