Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 27 listopada 2014, czwartek.  Imieniny: Dominika, Jarosława, Maksymiliana, Wirgiliusza

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:6 z 9
Re: WYBORY SAMORZĄDOWE 2006 smiling smiley
Autor: Monika (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2006 - 13:49:35

Panie Dariuszu, postawił pan 1980 znaków i nic pan nie napisał. Nie szkoda panu czasu na taką grafomanię?

Autor: ktosik (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2006 - 18:31:32

Do Nachti'ego
Powiedz mi skąd wiesz, że woda pod Czarnkowem ma 95 stopni ?? Sprawdzałeś ?? Jakoś żadnego odwiertu nie było widać bo to ponoć kosztuje tyle co połowa budżetu takiego miasteczka jak Czarnków?? Może tak jak wszyscy przypuszczasz, że może tyle mieć ?? A co jeśli nie ma tyle ?? Jeśli nie nadaje się do ogrzewania mieszkań bo jest za bardzo zasolona ?? Kto zwróci koszty inwestycji ??

Pozdrawiam

Autor: Czarnkowianin z wyboru (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2006 - 19:55:44

Kiedyś, dawno temu (połowa lub koniec lat '90-tych, zdaje mi się), obiło mi się o uszy, że zasolenie wód potencjalnie geotermalnych jest tak wysokie, że w obiegu pierwotnym powinny funkcjonować wymienniki tytanowe. Nie wiem, ile w tym prawdy.

Autor: Nachti (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2006 - 22:15:34

"Zasoby wód geotermalnych w Czarnkowie są bardzo atrakcyjne bo ich temperatura wynosi ok. 95 st. C , co pozwala wykorzystać je do celów grzewczych bez stosowania złożonych systemów wspomagających / absorpcyjne lub sprężarkowe pompy ciepła /." Cytuje tu wstępny raport przygotowany dla miasta przez profesorów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Raport dostępny jest na stronie Geotermi.
Co do zasolenia to trochę w tym prawdy mineralizacja ogólna wody wgłębnej to 130 g/dm3. Zasolenie wód geotermalnych powodowało kolmatację rur i otworów, czyli ich zatykanie wytrąconymi związkami mineralnymi. W tym czase, kiedy pyrzycka ciepłownia była budowana, zastosowane technologie nie pozwalały zapobiec temu zjawisku, teraz i tam ten problem rozwiązano.
Także panowie ktosik i Czarnkowianin z wyboru trochę poczytać a potem głos zabierać.
Z poważaniem

Autor: komentator (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2006 - 22:27:04

KOmentarz do haseł na jednym z plakatów wyborczych:
Obwodnica Inwestycje Mieszkania Rewitalizacja Starówki
Obwodnica jak nie bedzie to usłyszymy tłumaczenie,że to przez b.senatora bo nie udostepnił swoich ziem w gminie. Natomiast jak byl w miescie ze swoim Stogroszem to nikt nie wykorzystał to do negocjacji.Również na spotkaniu w Sarbi z b.senatorem P>Burmistrz słowem sie nie odezwał w sprawie obwodnicy
Inwestycje gdzie ? na łąkach? tereny pod inwestycje są od niedawna otwierane za Dorą.A będą długo otwierane bo są sprawy odwoławcze i sądowe
Mieszkania gdzie? dopiero od niedawna jest trochę działek wokół ul.Orłowskiego
Rewitalizacja Starówki była tylko [pretekstem do wywiezienia czołgu. Plany w toku,fundusze do..zdobycia, Chociaż kwatera żołnierzy radzieckich na cmentarzu KOmunalnym to było szlachetne..

Data: 07 Nov 2006 - 22:58:30

Nachti kochany!
Skąd tyle złości i zaciekłości! Przecież ja nie siliłem się na żadne mądrości! Pisałem jedynie o tym, że obiło mi się o uszy, że wody, które mogą zostać wykorzystane jako źródło ciepła są mocno zasolone, co zresztą sam potwierdzasz! Spokojnie więc!!!
Pozdrawiam!

Autor: Nachti (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2006 - 23:44:19

Szanowny "Czarnkowianin z wyboru"
Przepraszam, że poczułeś się urażony, przyznałem ci racje że są zasolone ale również zaznaczyłem że ten problem został rozwiązany parę lat temu. Pisanie rzeczy nie sprawdzonych powoduje, że za chwilę wokół nich urosną legendy a fakty staną się mitami. A jestem całkowicie spokojny;-)
Z innej beczki:
Czy ludzie mieszkający w Czarnkowie wiedzą, kto ich reprezentuje w Radzie Miasta (RM)?
Rozmawiałem w ostatnich dniach z paronastoma osobami i jestem w szoku, wszyscy nie wiedzieli kto jest ich przedstawicielem w RM. Dzięki masowej kampanii wiedzą kto startuje, chociaż mylą kandydatów do RM z kandydatami do Rady Powiatu i Sejmików Wojewódzkich. Jeżeli taka jest świadomość wyborców to wybory stają się losowaniem a wybór zależy kogo nazwisko lepiej zostało zapamiętane. Po co w takim razie jakiekolwiek programy i po co kłótnie, liczy się kto ładniej wygląda, więcej rąk uścisnął. Jak można głosować na kogoś kto przypomina się wyborcom raz na cztery lata, kiedy potrzebuje głosu a za chwilę zapomniał że reprezentuje wyborców w RM?

Autor: zdziwiony obsrewator (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 08:17:53

Obserwuję to całe wyborcze zamieszanie i dziwię się po co ta pogoń na stanowiska radnych gminnych i miejskich. Przecież to żadne pieniądze. Trochę inaczej jest w powiecie a już całkiem inaczej w województwie. To już są znaczące pieniądze. Czy więc aby zostać radnym trzeba być społecznikiem? Chyba tak bo o kesz chyba nie chodzi.

Autor: darek (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 11:27:26

Pani Moniko!

Moja wypowiedź nie miała być w założeniu szczegółowym ustosunkowaniem się do problemów zawartych na stronach tego forum. Po prostu nie wystarczyłoby mi 1980 znaków. Dziekuję jednak za troskę. Dziś jednak jeśli można pozwolę sobie wyrazić opinie na dwa, trzy tematy. Pierwszy to Geotermia; a drugie to budownictwo socjalne (nie mylić z TBS-em).
Według mojej wiedzy z powodu braku pieniedzy obydwa te zadania wylądowały w koszu. Powinniśmy wiedzieć, że budżet miasta jest taki a nie inny i wszystkich naszych pragnień nie zaspokoi. Osobiście gdybym miał decydować - to postawiłbym na budownictwo socjalne. Dążyłbym do realizacji tego zadania w pierwszej kolejności. Wspominano na forum także o czołgu i starówce. Przyznam sie bez bicia, że brałem osobiście udział w obronie tego "monstrum"; choć nigdy nie myślałem, że ono na placu ma stać wiecznie. Zgadzam sie z wypowiedzią, że władza pod pretekstem rewitalizacji placu usunęła czołg nie dając nic w zamian. Nie tak miało być. Tak mi obiecywał burmistrz. Jak wiemy stało się inaczej - a ja czuję się trochę oszukany. Mam jednak nadzieję, że ów czołg wróci do miasta jako atrakcja turystyczna.
Pani Moniko dziś użyłem 1158 znaków - jesli było ich za dużo i była to grafomania to z góry przepraszam. Pozdrawiam Darek Czarnecki.

Autor: Dobromir (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 11:53:12

Panie Czarnecki
Cieszę się, że chociaż ktoś z kandydatów odezwał się na tym forum. Zgodnie z tym, co pan napisał mam dwa pytania:
1. Jak Pan widzi finansowanie budownictwa socjalnego?
2. Czy wie Pan, co dzieje się obecnie z czołgiem i gdzie konkretnie miałby być ulokowany, i czy mając kontakty z burmistrzem może Pan podać, jakie były koszty całej imprezy (ekshumacja, rozbrojenie terenu, demontaż czołgu, transport, pochówek wraz z pomnikami i impreza odbioru przez ambasadora)?

Autor: xyz (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 12:04:28

Forum z Burmistrzem www.czarnkow.pl

Pytanie nr: 29 z dnia 28.08.2006 17:46, autor: Andrzej
Panie Burmistrzu!
A cóż tam słychać z naszym czołgiem? Jakie zaawansowanie prac remontowych, kiedy zakończenie i jaka ostateczna lokalizacja? I jeszcze jedno. Czy już są znane ostateczne koszty likwidacji Pomnika - Czołgu? Obiecywał Pan podać je do publicznej wiadomości.
Pozdrawiam........

ODPOWIEDŹ:

Prace remontowe czołgu, a co za tym idzie potrzebne nakłady finansowe przewidziane są na przyszły rok. Sądzę, że okres zimowy będzie najlepszym czasem na dyskusję i konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie. Nakłady na przeniesienie mogił i budowę nowego pomnika dotyczą dwóch zakresów. Prace wykonane na Pl. Wolności zostały zrealizowane za kwotę 65.327 zł, z tego 43.928,53 zł to koszty ekshumacji łącznie z nadzorem saperskim, a rozbiórka pomnika z przemieszczeniem czołgu wynosiła 21,398,47 zł. Koszty projektowe i budowy nowego pomnika wraz z poprawą wizerunku jego otoczenia na cmentarzu oraz organizacją uroczystości wyniosły 122.635 zł, z tego sam pomnik 100.000 zł.

Autor: Dobromir (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 13:27:29

Dziękuje za informacje
Jestem młodym człowiekiem i bardziej mnie interesuje to czy będę mógł mieszkać w bezpiecznym i czystym mieście niż to że komuś czołg kojarzy się z komuną. Wydano oficjalnie 188 tysięcy złotych na prace które mogły jeszcze poczekać, czy nie ważniejsze jest to aby stworzyć nowe miejsca pracy?
Zadam kolejne pytanie, ile miejsc pracy zostało utworzonych z inicjatywy Miasta? Nie ma na to pieniędzy? Niech tylko ktoś powie że nie ma na to czy na tamto pieniędzy, czołg był ważniejszy? Mnie ten czołg nie przeszkadzał, a prawdę powiedziawszy szkoda mi go. Już widzę jak w następnej kadencji burmistrz szuka kolejnych pieniędzy na renowacje czołgu, te koszty też nie będą małe. Nie dlatego był obmurowany aby nie spadł tylko dlatego bo był zniszczony i nawet ówczesnym władzom nie opłacało się go remontować. A jak burmistrzem zostanie ktoś inny to wogóle odetnie się od czołgu i pójdzie na złom.
To że czołg zniknął z placu nie zmieniło historii, nadal w książkach pisze że w 45 Czarnków wyzwolili Rosjanie. Ciekawe czy jak by Czarnków wyzwalała Polska Dywizja Pancerna to też kasowano by pomnik.

Autor: darek (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 14:15:36

Do pana Dobromira!
Realizacja tkz.budownictwa socjalnego nie jest sprawą łatwą.Zdajemy sobie sprawę o tym wszyscy bardzo dobrze.Do realizacji tego zamierzenia potrzeba poliitycznej woli i tu na dole,ale także u góry.Ćhoć nie jestem fanem PiS-u,to jednak muszę przyznać,że partia ta poczyniła pewne kroki w stworzeniu przepisów wspierających samorząd w realizacji tego zadania.Szkoda jednak,ze na razie na Wiejskie jważniejsza jest szafa Lesiaka i likwidacja WSI.Szansa jednak jest jeśli o tej sprawie myślą poważniejsze głowy niż moja.Dlaczego o tym wspominam,wiadomo nam bowiem bardzo dobrze,,ze samorząd samodzielnie miałby kłopoty z realizacją ideii budownictwa socjalnego.Był w Czarnkowie w ostatnim czasie jednak pozytywny wyjątek.Budowa hali wymusiała na władzy wybudowanie pierwszego od 20 lat budynku socjalnego na ul.Staromiejskiej Jeśli sie chce to można i samodzielnie socjalne mieszkania budować.Może więc jeśli nowi włodarze miiasta będa mieli taką wolę to cel budowy mieszkan dla ubogich może być zrealizowany.Ja przynajmniej taką wollę deklaruję. POZDRAWIAM DARIUSZ CZARNECKIi

Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 14:38:39

Parzepraszam, ale czy to nie PiS właśnie zamierza zlikwidować ulgi Spóldzielniom Mieszkaniowym, co pociągnie za sobą albo zwiększenie czynszów, albo rezygnację z remontów? O tych przepisach pan wspomina, panie Darku?

Data: 08 Nov 2006 - 15:54:46

Pani Majko!
Jeśli chodzi o scisłość, to ulg spółdzielnie mieszkaniowe nie mają już od roku 1998. W tym to właśnie roku zabrano ostatnią - szczątkową - dopłatę do ciepła. Od tego czasu pełne koszty utrzymania mieszkań spółdzielczych ponoszą członkowie spółdzielni. Groźniejsze pomysły PiS-u, to wprowadzenie podatku od czynszów mieszkaniowych oraz drastyczne podniesienie akcyzy na olej opałowy. Podatek to podwyżka czynszu o ok. 20%, podwyżka akcyzy - wzrost kosztów ogrzewania mieszkań ogrzewanych olejem opałowym, wzrost kosztów funkcjonowania firm, urzędów, szkół, wzrost kosztów produkcji ciepłej wody. W tej chwili wyprodukowanie 1GJ energii z oleju kosztuje ok 90 zł. Po podwyżce akcyzy - o 25% więcej. Dla porównania - z węgla, w zależności od źródła - 45-52 zł.

IPanie Darku!
Nie wiem, czy zna Pan losy "wojny" lokatorów budynku przy ul. Staromiejskiej o rzetelne rozliczanie kosztów produkcji ciepła i ciepłej wody. Bo ja tak. Zainteresowani lokatorzy tegoż budynku również.
I jeszcze jedno, Panie Darku! Nie wiem, czy Pan wie, ale to tak hołubiony przez Pana PiS sprokurował przepisy, wg których niemożliwa jest eksmisja na bruk, nawet tych lokatorów, którzy czynszów nie płacą nawet kilka lat.
Pozdrawiam Forumowiczów
ANDRZEJ KRAFT

Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 16:19:19

Tak panie Andrzeju, wszystko sią zgadza, ale ja miałam na myśli podatek CIT, a konkretnie próbę opodatkowania zysków spółdzielni, które przecież czasami mogą się pojawiać. I pieniądze zamiast na remony pójdą do budżetu państwa na nowe biurka, komputery i samochody dla urzędasów.
Panie Darku włożył pan kij w mrowisko, proszę zatem się ustosunkować do tych zarzutów i może konkretnie powiedzieć jak PiS zdaniem pana pomaga lokatorom? Dotychczas, jak się okazuje, raczej rzuca kłody pod nogi.

Autor: Magda (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 19:46:56

Oceniając obecnego burmistrza nie można powiedzieć,że był zły,jak i również nie uważam że był dobry ot "taki sobie"miał szczęście,że nie pojawił się żaden kandydat,który by mu zagroził,kiedyś pojawiła sie kobieta ( pracownik urzędu miejskiego) i przegrała nawiasem mówiąc - również etat w urzędzie.Na temat merytorycznego przygotowania obecnego burmistrza - P.Ciekawski niech się tak nie zachłystuje kompetencją urzędującego burmistrza,P.Strugała jest z wykształcenia inżynierem (chyba od rur) a , będąc tyle lat "na urzędzie" po prostu zdobył wiedzę i obecnie wpadł już w rutynę co niekoniecznie dobrze się odbija na jakości pracy.Te wszystkie strategie i plany to przecież nie wymysł jednego człowieka pracował nad tym sztab ludzi ,oczywiście z poza urzędu (i za pieniądze podatników!).Nie wiem czy ktoś z "forumowiczów"wie jak wygląda rachunkowość budżetowa - planuje się co roku np.deficyt co w przełożeniu na przedsiębiorstwo oznaczało by planowanie straty,niech no ktoś wskaże prywatne przedsiębiorsto ze stratą przez dziesięć lat,ale jak się planuje deficyt to potem sie wymyśla dodatkowe podatki itd.
Należę do pokolenia 40+ i uważam że czas na zmiany:
Na burmistrza - p.Dziubakiewicz ekonomista menager,młody dynamiczny,który wykorzysta swoje przygotowanie ekonomiczne w pozyskiwaniu funduszy unijnych przez co miasto zdobędzie środki nie tylko na budownictwo ale być może na źródła geotermalne,.
Uważam również,że czas na zmiany w niektórych spółkach miejskich zarządzających majątkiem miasta,dopóki prezesami są "ludzie"obecnego burmistrza stare budynki z przedwojennych widokówek zawalą się kompletnie.

Autor: przyglądający (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 20:17:14

Podzielam opinię Pani Magdy. Przyglądam się wyborom samorządowym. na poczatku byłem przeciwnikiem Pana Dziubakiewicza - bo go nie znałem. Lecz po zpoznaniu się z sylwetką przedstawioną na stronie KWW Nasze Miasto Nasz Dom - www. naszemiastonaszdom.info - jestem przekonany, że wykształcenie + odwaga + młodośc + entuzjazm + dbałość o swoje plakaty( co dziennie późnym wieczorem jeżdzi i uzupełnia swoje plakaty, sprząta zdarte - jestem naocznym swiadkiem tych działań wracając z pracy około 23.10) - stawiają tego człowieka w innym bardzo dobrym świetle. Takich menadżerów potrzeba naszemu miastu - by zapobiec migracji młodych ludzi poza granice naszego miasta( brak terenów pod budownictwo jedno - wielorodzinne - bogacą się sąsiednie gminy bo maja tereny), kraju(brak pracy dla mlodych ludzi).Nie che by nasze miasto stało się kolebką starców.

Autor: marekp (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 21:12:56

Zdziwiony obserwatorze, któryś to spłodził słowa te: "Obserwuję to całe wyborcze zamieszanie i dziwię się po co ta pogoń na stanowiska radnych gminnych i miejskich. Przecież to żadne pieniądze." - po pierwsze primo, radny to nie stanowisko, po drugie, nie o diety tu idzie... Łejkap, jak to zwykła mawiać pewien naród w takich sytuacjach.

Autor: marekp (IP zapamiętane)
Data: 08 Nov 2006 - 21:17:59

http://www.bojkot-wyborow.org/img/wm2.gif

Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:6 z 9

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35/36, czarnkow.info@onet.pl
© Jacek Dutkiewicz, Marcin Małecki 2005-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.