Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 1 października 2014, środa.  Imieniny: Danuty, Jana, Juliana, Klementyny, Marka, Teresy

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Kolej
Autor: PKP (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 01:02:32

Korzystając ze sprzyjającej koniunktury chciałbym prosić o przywrócenie połączenia kolejowego pomiędzy Czarnkowem i Piłą. Prośbę swą motywuję troską o finanse i wygodę ludzi dojeżdżających do tego miasta w celach zawodowych i edukacyjnych.

Re: Kolej
Autor: franio (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 14:49:34

a ja prosze o przywrócenie połączenia pociągów osobowych z Krzyżem Wlkp.Przecież Czarnków to taka mieścina , że jak nie masz własnego samochodu to nie wyjedziesz

Autor: internauta (IP zapamiętane)
Data: 19 Oct 2006 - 16:07:09

Kolej przez Czarnków powinna ruszyc i to predko. W strone Krzyża odbudowany musi byc odcinek : Bzowo Goraj - Drawski Młyn a w strone Piły odcinek : Czarnków - Mirosław Ujski. Dzisiaj do Czarkowa dojezdzaja pociągi towarowe z Poznania przez Rogoźno Wielkopolskie. W styczniu 2007 wielkopolskie linie kolejowe przejmie od PKP firma Koleje Wielkopolskie wiec szansza na uruchomienie pociagow osobowych (szynobusów) jest calkiem spora.

Autor: Max (IP zapamiętane)
Data: 19 Oct 2006 - 17:16:58

Niestety w Czarnkowie nie urodził się żaden prominentny działcz PiS, więc nic z tego.

Autor: Kinia (IP zapamiętane)
Data: 21 Oct 2006 - 21:05:14

Popieram Was! Jak najbardziej tak jak kiedyś kolej powinna znowu jeździć na trasie Piła- Czarnków!! Rozbudowują się markety jakieś bzdety a podstawowej PKP nie ma!! Masakra

Autor: pkp (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 12:39:27

Trzeba by było utworzyć stowarzyszenie na rzecz wznowienia ruchu kolejowego w Czarnkowie. Trzeba się spieszyć bo za chwile nic z tej stacji nie bedzie. Semafory i inne urządzenia kolejowe od 2002 roku sa zdewastowane. Ale torowisko od strony Bzowa Goraju jeszcze istnieje. Odbudować trzeba torowisko od Czarnkowa do Mirosławia Ujskiego (około 23 km). Chetni ludzie na jazde do Piły napewno by byli.

Autor: RS (IP zapamiętane)
Data: 23 Oct 2006 - 19:47:49

Również jestem za, jednak szczerze i z ubolewaniem wątpię żeby coś się w tej sprawie ruszyło. W tym momencie nie mozna wrocic z Piły do Czarnkowa po godzinie 18:20... niestety

Autor: Snakii (IP zapamiętane)
Data: 23 Oct 2006 - 21:13:47

Witam, przyłączam się do głosu na "tak" w sprawie przywrócenia do działania stacji kolejowej, pesymista nie jestem dlatego wierze, że przyjdzie kiedyś czas na to by ja uruchomić - inwestor. W taj chwili nie korzystamy moim zdaniem z tego co mamy pod nosem a z czego miasto mogłoby mieć pieniądze, ale są inne osoby od pozyskiwania pieniędzy w tym mieście nie ja. Sam osobiście jestem studentem i studiuje na uczelni w Pile, dojerzdzać na wykłady trzeba co tydzień a autobusy nie oszukując się nie pasują bo połaczenie Czarnków - Piła , Piła - Czarnków nie nalezy do najlepszych, więc trzeba korzystac z auta, a co jeżeli biedny student go nie ma ? albo znajdzie sobie rozwiązanie albo zapomnij o anuce!. Bardzo dużo osób z Czarnkowa uczy się w Pile i pewnie było by zadowolonych z polączenia PKP do Piły i nie tylko tam (mam na myśli Poznań).Zdaje sobie sprawę, ze uruchomienie tego obiektu nie nalezy do łatwych, moze wystarczą tylko chęci? może dotacja z UNI?
pozdrawiam

Autor: franio (IP zapamiętane)
Data: 28 Oct 2006 - 15:59:45

fajnie by było , że by istniało połączenie z Piłą i z Krzyżem.Ale w Czarnkowie tory kolo browaru są zaasfaltowane,w Sarbii ktoś powykręcał szyny jak i w pobliżu Roska.A PKP ciągle jest biedna......

Autor: tyż kolejorz (IP zapamiętane)
Data: 29 Oct 2006 - 21:48:12

Temat czysto utopijny!! Odcinek Czarnków-Piła... Nawet dla celów turystycznych to się musi opłacić!!
Trasę kolejową Krzyż-Piła to możemy obejrzeć na wystawie okolicznościowej w Muzeum W Czarnkowie a "Kolejorza" napić sie w czarnkowskim Browarze.
A istniejący odcinek Czarnków-- Bzowo-Goraj utrzymywany tylko dzięki Steico można by faktycznie wykorzystać dla celów turystycznych.Np przejażdzki derezyną,na odkrytych platformach wagonowychitp Kto założy taki klub to sie włączę! A jak nikt to może ja?

Autor: lokomotywa (IP zapamiętane)
Data: 06 Nov 2006 - 14:27:10

Tereny Czarnków-Krzyż to jedne z najpiękniejszych krajobrazów tego rejonu ,szczególnie okolice Bzowo-Goraju.Aż zapiera dech od górek,dolinek,jesiennych kolorów.TAK -zdecydowanie TAK- POWINNA RUSZYĆ KOLEJ . BYŁOBY I TANIEJ I PIĘKNIEJ.A i te stare drewniane wgoniki mogłyby ulec renowacji .Oj byłoby czym pochwalić się wśród turystów.

Autor: Kolec (IP zapamiętane)
Data: 17 Nov 2006 - 13:33:25

ludzie, zejdzcie na ziemie!!! Jaka kolej!!! Pociagów w Czarnkowie nie ma i nie bedzie, a powod jest jeden - wszyscy uciekaja za granice, do duzych miast itd. wiec takie zadupie jak Czarnkow niedługo zniknie z mapy!!!

Autor: kolej (IP zapamiętane)
Data: 18 Nov 2006 - 23:07:16

Kolej w Czarnkowie powinna jak najszybciej ruszyć. Mamy teraz po wyborach i władze Czarnkowa i okolicznych miejscowości powinni się za to zająć.

Autor: gość (IP zapamiętane)
Data: 10 Jan 2007 - 13:37:47

Wkrótce w Tygodniku Nowym będzie artykuł o linii kolejowej biegnącej przez Czarnków oraz Lubasz i Bzowo Goraj. Pozdrawiam.

Autor: Brg (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2007 - 20:55:28

Max: Normalnie poskładałeś mnie tym tekstem ;]

Chcecie pociągi? Naturalizujcie Edgara albo nadajcie mu tytuł honorowego mieszkańca - IC murowane!

Autor: Anty TN (IP zapamiętane)
Data: 16 Jan 2007 - 22:26:15

Tygodnik NOwy to niech opublikuje deklarację o przekazaniu swoich ziem/Jak nabytych? - to jest dobre pytanie??/ przez pana eks Senatora pod Obwodnicę Czarnkowa.
W tej chwili to jest najwazniejsze!! A kolej zostawmy sobie jako atrakcję na póżniej.
A ziemia i tak będzie mu odebrana zgodnie z ustawą o wykupie przymusowanym dla celów społecznie ważnych. Ale co utrudni to utrudni!! Widocznie takie jego zyciowe zadanie!!
A tygodnika Nowego NIE wypada czytać!!!!!!!!

Autor: gepciu (IP zapamiętane)
Data: 15 Jun 2009 - 20:20:35

Wszystko przez brak finansów ale co zrobić aby pociągi znowu ruszyły. Trzcianka to też zadupie a pociągi jeżdzą. Bzowo - goraj - Piła główna musi zostać przywrócona.... MUSI!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: hmmm (IP zapamiętane)
Data: 16 Jun 2009 - 18:37:12

ja bym sobie rekreacyjnie nawet pojechala tym pociagiemsmiling smiley

Autor: yob (IP zapamiętane)
Data: 23 Jun 2009 - 18:16:26

hmmm ....którym? rozkład jazdy z 1982? dróżnicy już na emeryturach....

Autor: hmm (IP zapamiętane)
Data: 25 Jun 2009 - 19:25:52

a ten rozklad jeszcze aktualny? a druznik nie potrzebny bo i tak sprzetu do pracy nie masmiling smiley( a krzeslo z domu niesc to za ciezko)tongue sticking out smiley

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35/36, czarnkow.info@onet.pl
© Jacek Dutkiewicz, Marcin Małecki 2005-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.