Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 22 marca 2018, czwartek.  Imieniny: Arnolda, Bogumiła, Bogusława, Katarzyny

R E K L A M A

free counters


Jesteś w: Hydepark
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Telewizja a abonament
Autor: Aleks (IP zapamiętane)
Data: 08 Mar 2016 - 18:03:38

Witam.
Ostatnio w swoim telewizorze, podłączonym do jedynie słusznej, bo niestety jedynej telewizji kablowej w naszym mieście, zauważyłem brak naziemnej telewizji cyfrowej, co jak przypuszczam wiąże się z nową ofertą, oczywiście także taryfową. W związku z tym mam pytanie do wyszydzanych ostatnio w Internecie studentów prawa (mogą się teraz wykazać) lub już prawników, czy istnieją przepisy regulujące dostęp do, bądź co bądź, kultury, w dodatku płatnej w postaci abonamentu? Konkretnie chodzi mi o to, czy dostawca kablowy zobowiązany jest to emitowania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej lub czy obowiązkiem zapewnienia takiego sygnału obłożeni są szefowie spółdzielni i wspólnot. Bardzo łatwo było zdemontować w blokach i kamienicach tzw. "azarty", a do tego zabronić instalowania własnych anten, ale co w zamian? Czy oprócz opłacania abonamentu mieszkańcy bloków i kamienic skazani są na płatne rozwiązania w postaci kablówki i talerzy satelitarnych?
Pozdrawiam

Re: Telewizja a abonament
Autor: czarnkowianin (IP zapamiętane)
Data: 08 Mar 2016 - 19:46:39

Aleks, aleś Ty naiwny. Nawet gdyby taki obowiązek leżał na szefach spółdzielni i wspólnot, to myślisz, że oni zapłacą za azart z własnej kieszeni? Wliczą Ci to do czynszu i pokryjesz całkowity koszt odbudowy i utrzymania tych gniazd.

Re: Telewizja a abonament
Autor: Cola (IP zapamiętane)
Data: 08 Mar 2016 - 20:35:31

Nie dostawca kablowy(bądź inny) nie jest zobowiązany, chociaż kanały NAZIEMNE nadal są udostępniane w telewizji kablowej tylko w standardzie DVB-C, po prostu wyłączone zostało pasmo DVB-T.
Dostęp do naziemnej telewizji powinien być udostępniony przez Spółdzielnie/Wspólnoty/Zarządy itd.
W nowych blokach to już jest wymóg, czyli doprowadzony przewód który wystarczy podłączyć do TV/Dekodera i odbiór DVB-T (po wcześniejszym zaczęciu opłacania Abonamentu RTV)

Re: Telewizja a abonament
Autor: Obywatel83 (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2016 - 18:14:42

Najzabawniejsze jest to, że te kanały można odbierać przez zwykłą małą antenkę za darmo bez płacenia dodatkowego abonamentu. Mówiąc szczerze każą płacić za coś co każdy może obierać po zakupie 1razowym anteny może być malutka domowa nic nie trzeba przewiercać za oknem. Ignorancja kablówki jest naprawdę coraz większa i dziwi mnie to, że w dzisiejszych czasach przy telewizji internetowej od kilku dostawców oni grają właśnie do ich bramki a nie do swojej.


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.