Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria     Archiwum
Dzisiaj jest: 3 lutego 2023, piątek.  Imieniny: Błażeja, Hipolita, Joanny, Sobiesława, Stefana

R E K L A M Afree counters


KULTURA
I ATRAKCJE
 
Kultura
Atrakcje


NIEDŹWIEDŹ I MASZA
- czyli gdzie moja kasza
FERIE Z KULTURĄ
FERIE Z OSiRem

FERIE W GMINIE LUBASZ

Przerwa między semestrami to wyczekiwany i zasłużony czas na odpoczynek, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców. Z myślą również o nich zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą zajęć.

W dwutygodniowym harmonogramie znalazły się warsztaty plastyczne, gry, zabawy, zajęcia sportowe, kulinarne, nauka języka angielskiego, spotkania oraz propozycje wyjazdów na kręgielnię do Obornik i lodowisko w Pile. Kolejną edycję będą miały zajęcia na terenie wsi sołeckich "Kulturalna Fala", których harmonogram został wypracowany po konsultacjach z sołtysami. Centralnym miejscem w Lubaszu będzie Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka, gdzie odbywać się będą spotkania, zajęcia i warsztaty. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursach: wokalnym, plastyczno - technicznym i literackim. Na najlepszych czekają nagrody, a dla wszystkich będzie to okazja do rozwijania, w atrakcyjnej formie swoich zainteresowań i talentów. W trakcie trwania zimowego wypoczynku pojawią się także wydarzenia dedykowane fanom morsowania, integrujący społeczne grupy konkurs Walentynkowe Karaoke, a wisienką na torcie w niedzielę, 12 lutego, będzie pokaz iluzji - Magiczne Show Piotra Szumnego, na które zapraszamy do sali wiejskiej dzieci, młodzież i dorosłych. Życząc przyjemnego wypoczynku, mamy nadzieję, że uda się w interesujący sposób spędzić czas w gminie Lubasz.
Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu


STUDIUM ORNAMENTU I RYSUNKU ARCHITEKTONICZNEGO
Wystawa prac Macieja Małeckiego
WŚRÓD GWIAZD
Historia muzyki według grupy MoCarta

Grupa MoCarta wśród gwiazd to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz - wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę... Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.
TERESA WERNER

BACIARY

Zespół Baciary powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie". Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 21/37, tel./fax 600 545 261, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.