Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024, piątek.  Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Ryszarda

W CZOŁÓWCE POLSKI I EUROPY

W sobotę, 14 września 2019 r., reprezentacja Nordic Walking Lubasz wczesnym rankiem wyruszyła na podbój Barlinka. To właśnie tam, w europejskiej stolicy nordic walking, odbyły się VII Mistrzostwa Polski i III Mistrzostwa Europy Nordic Walking.

Można było wystartować na trasie 5 lub 10 km. Reprezentanci Lubasza tradycyjnie startowali na dystansie.5 km. Udział w Mistrzostwach Polski był jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostwa Europy. Awansowało 20 najlepszych pań i 20 najlepszych panów. Trasa była urozmaicona, w większości po lesie, ale był też ok. 1,5 km odcinek kostki brukowej i asfaltu. Niektórzy po 2 km marszu doświadczyli niezbyt miłego, bliskiego spotkania z szerszeniami. Być może stała za tym Królowa Puszczy Barlineckiej, za to, że zakłócono hałasem kijków spokój mieszkańców lasu. Owady atakowały jak opętane, wzbudzając panikę i przeszkadzając w realizacji zaplanowanych wyników. W ostatecznej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach z lubaskiej grupy Kasia Grupińska zajęła II m i tytuł wicemistrzyni Polski, podobnie Zygmunt Zmysłowski, który również wywalczył II miejsce i wywalczył wicemistrza Polski. Do zajęcia miejsca na podium niewiele brakowało też Joli Wicher, która zajęła IV m i Dance Rychlewskiej - Słodowej V m. Okazało się także, że do startu w Mistrzostwach Europy awansowały Kasia, Danka, Jola i Zygmunt. Po półtoragodzinnym odpoczynku, już tylko na tartanowej nawierzchni stadionu, cała czwórka miała do pokonania kolejne 5 km pod czujnym okiem 9 sędziów. Tu ważny był oczywiście czas, ale przede wszystkim prawidłowa technika. Za każde ostrzeżenie (błędy w technice) doliczano zawodnikowi dodatkowe 10 sekund. Ostatecznie Kasia zajęła VI m, Danka VII m, Jola X m, a Zygmunt XII m. Start w Barlinku był dla przedstawicieli Lubasza nie lada przeżyciem i nowym doświadczeniem.
M. Kamińska-Sokół

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury