Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024, piątek.  Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Ryszarda

"MOST" DLA NIEPODLEGŁEJ

Blisko 30 osób stanęło na starcie lubaskiego Biegu Niepodległości szkół ponadpodstawowych w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegacze pokonali 5 kilometrów oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Bieg Niepodległości zorganizowany przez Radę Młodzieży Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie oraz Edukację Lubasz w Lubaszu był również okazją do popularyzacji i upowszechniania biegania, jako najprostszej formy ruchu i rekreacji. Zgodnie z regulaminem każda szkoła ponadpodstawowa z terenu powiatu mogła wystawić po 3 osoby w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Na starcie zawodów stanęło 28 uczestników - 10 dziewcząt i 18 chłopców reprezentujących Licea Ogólnokształcące w Trzciance, Czarnkowie i Krzyżu Wlkp., Zespoły Szkół w Czarnkowie, Trzciance i Krzyżu Wlkp. oraz Szkoły im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu. Zawodnicy stawili się w pełnej gotowości do rywalizacji, a startu biegu dokonał naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie Ryszard Jabłonowski. Uczestnicy zawodów podkreślali, że bieg to swego rodzaju manifest patriotyczny, wyraz pamięci i uczczenia poległych, ale także okazja do promowania aktywności. - Nieważne, kto będzie pierwszy. Ważne, że tu jesteśmy. Biegniemy, by pokazać, że żyjemy w wolnej Polsce - tłumaczyli młodzi sprinterzy, którzy z pasją pokonali trasę. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Soboń - LO w Trzciance, drugie Martyna Koniuszy - LO w Trzciance, a trzecie Paulina Białkowska - Edukacja Lubasz, z kolei w kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Maluśki Tomasz - LO w Czarnkowie, drugie Dawid Kazirodek - Edukacja Lubasz, a trzecie Mateusz Ratajczak - ZS w Czarnkowie. Nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta czarnkowsko - trzcianecki Sławomir Kryger oraz Ryszard Jabłonowski. Po zakończonym biegu uczestnicy wraz z opiekunami posilili się gorącą zupą zorganizowaną przez Radę Młodzieży, a ufundowaną przez właścicielkę restauracji "Piwniczanka" w Trzciance Wiesławę Pańkow. Organizacja i obsługa techniczna przedsięwzięcia możliwa była dzięki uprzejmości i zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Szkół im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu prowadzonych przez Edukację Lubasz. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy ich opiekunom. Mamy nadzieję na kontynuację tego typu przedsięwzięć.
Rada Młodzieży Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego "MOST"
Red. Wioletta Szukajło - Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury