Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria     Archiwum
Dzisiaj jest: 30 listopada 2022, środa.  Imieniny: Andrzeja, Justyny, Maury, Ondraszka, Zbysława

R E K L A M Afree counters


KULTURA
I ATRAKCJE
 
Kultura
Atrakcje


NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA
- konkurs plastyczny


Regulamin
Karta zgłoszeniaMIKOŁAJKOWE SOBOTY NA DWÓCH KÓŁKACH


Tak było w zeszłym rokuIV CZARNKOWSKI BIEG MIKOŁAJKOWY

Po raz kolejny klub KAMA Run zaprasza wszystkie Mikołajki i Mikołajów, zarówno małych, jak i dużych do Czarnkowa, aby biegnąc lub maszerując pospieszyć z pomocą małemu mieszkańcowi miasta.

Julian to chłopiec, który urodził się we wrześniu 2020 roku w zamartwicy umiarkowanego stopnia, z niewydolnością oddechową, wrodzonym zwężeniem nozdrzy tylnych oraz podejrzeniem Zespołu Cruzona. Pierwsze miesiące jego życia minęły na kolejnych badaniach, diagnozach i zabiegach. U maluszka rozpoznano wodogłowie, kraniosynostozię oraz wnętrostwo lewostronne. Przeszedł już wiele poważnych zabiegów: założenie układu zastawkowego, endoskopową rekonstrukcję czaszki, rekonstrukcję oczodołów, czy tracheostomię. Obecnie czeka aż kości w główce będą na tyle twarde, by móc osadzić na nich dystraktory, dzięki którym kształt główki będzie mógł ulec zmianie zapewniając miejsce do swobodnego rozwoju mózgu. Niestety chłopiec ma ogromne problemy z przyjmowaniem pokarmu w każdej formie, żywi się głównie Nutridrinkami. W niedalekiej przyszłości ma planowaną gastrostomię, która ułatwi mu spożywanie pokarmów.

Leczenie chłopca jest bardzo kosztowne, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w sportowej imprezie charytatywnej. Koszt wpisowego to jedynie 30,00 zł, które w całości zostanie przekazane na leczenie Julianka, a w ramach tej cegiełki zawodniczy otrzymają: okolicznościowy medal i plecaczek z gadżetami, bezzwrotny numer startowy, czapeczkę Mikołaja, słodki i ciepły poczęstunek, napoje.

Zapisy na biegi (dzieci i dorosłych) oraz nornic walking będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną na foxter-sport.pl do 1 grudnia 2022 roku lub do wyczerpania limitu miejsc.
W imieniu klubu KAMA Run
Katarzyna Baryczkowska

KABARET MŁODYCH PANÓW
"Co się stało?"

Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów "Co się stało?" jest sceniczną i oczywiście ironiczną odpowiedzią na pytanie, na które większość z nas odpowiada – nic. Czasami lekko rozwijamy odpowiedź, która automatycznie przechodzi w pytanie – nic, dlaczego pytasz? Przecież jeżeli ktoś pyta, to kultura osobista nakazuje nam odpowiedzieć. Jeżeli ktoś docieka i jest żywo przejęty, a nawet gotowy podać receptę lub służyć pomocą, to należy udzielić konkretnej, rozwiniętej odpowiedzi, gdyż już w samym pytaniu Co się stało? słychać i widać, że coś się stało! Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy na co dzień, tylko bądźmy sobą!
TERESA WERNER

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 21/37, tel./fax 600 545 261, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.